אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז 2009: הדולר עלה ב-0.7% ושערו היציג 4 שקלים צילום: בלומברג

לראשונה מאז 2009: הדולר עלה ב-0.7% ושערו היציג 4 שקלים

היורו התחזק ב-0.3% ושערו היציג 4.9 שקלים; בעולם הדולר התחזק ב-0.5% מול היורו לאחר דבריו של יו"ר הפדרל ריזרב אתמול בסנאט. "התחזקות הדולר היא מצוינת עבור בנק ישראל, במיוחד על רקע האינפלציה הנמוכה", אמר רון אייכל, כלכלן ראשי במיטב

18.07.2012, 15:36 | שהם לוי

הדולר חצה היום (ד') לראשונה מזה יותר מ-3 שנים את את רמת ה-4 שקלים, על רקע המדד הנמוך שפורסם בתחילת השבוע והמתיחות בסוריה שיוצרת סיכון גיאופוליטי להפיכה במדינה.

הדולר עלה ב-0.7% ומוחלף תמורת 4 שקלים, בעוד שהיורו עלה ב-0.3% ושערו היציג 4.9 שקלים.

הדולר הגביר את מהלך העלייה היום אחרי שבפיגוע שאירע בצהריים (יום ד') במפקדת הביטחון הלאומי בדמשק נהרגו שר ההגנה הסורי דאוד עבדאללה  ראג'יחה וגיסו של נשיא סוריה בשאר אסד, אסף שווקאת, שהיה סגן שר ההגנה ונחשב ליד ימינו של הנשיא. כך אישרה הטלוויזיה הממלכתית של סוריה. לפי מקור ביטחוני סורי, המחבל שהפעיל את המטען שממנו הם נפגעו הוא שומר ראש במעגל הפנימי של הנשיא אסד.

מדד המחירים לצרכן לחודש יוני שפורסם ביום ראשון האחרון הצביע על ירידה מפתיעה של 0.3%, עובדה שחיזקה את ההערכות בשוק כי לבנק ישראל יהיה יותר חופש פעולה כדי להפחית עוד יותר את הריבית.

"בנק ישראל רוצה דולר חזק"

"התחזקות הדולר היא מצוינת עבור בנק ישראל. כיום אנחנו עם 1% של אינפלציה בישראל - ככל הנראה נסיים את השנה עם אינפלציה נמוכה ממרכז היעד של בנק ישראל (2% - ש"ל). הואיל ואנחנו כלכלת ייצוא - אז פיחות יכול להיות רק טוב", אומר רון אייכל ממיטב.

"בנק ישראל רוצה את הפיחות הזה בדולר והוא רחוק מאוד ממצב שבו הוא יתערב. אם הדולר ימשיך להתחזק, נראה שבנק ישראל ישקול אפשרות להתערב בשער הדולר. אבל נכון לעכשיו, אין אינפלציה בישראל - ולכן הסוגיה הזו היא לא על הפרק", אומר ד"ר אדם רויטר, מנכ"ל חברת הייעוץ חיסונים פיננסים.

 

רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא: "הפיחות מקל במידה מסוימת על המכה שניחתה על היצואנים"

"דווקא בימים קשים אלו, על רקע המשבר הכלכלי באירופה, השחיקה בריווחיות והירידות בביקושים בשווקים העולמיים, פיחות שער הדולר מקל במידה מסוימת על המכה שניחתה על היצואנים. המגמה מבורכת, בפרט על רקע בעיות התקציב במשק והגזרות הצפויות. עם זאת, צריך לזכור ששער החליפין הראלי של השקל מול סל המטבעות עדיין נמוך ב-11% מרמתו הממוצעת בשנים 2007-2006, רמה שסייעה מאוד בגידול הייצוא עד למשבר הכלכלי העולמי".

 

"ארה"ב מתקרבת למיתון", הזהיר אתמול ביל גרוס, מנהל קרן האג"ח הגדולה בעולם בחברת הקרנות פימקו, המנהל נכסים בהיקף של 263 מיליארד דולר. "אם מודדים את מצבה של ארה"ב לפי מדדים כדוגמת אבטלה, מכירות קמעונאיות, היקפי ההשקעה ורווחים תאגידים, אפשר לומר בוודאות שארה"ב קרובה מאוד לתקופה של מיתון", צייץ גרוס בחשבון הטוויטר שלו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

במבט גלובלי אומרים כלכלני ATRADE כי"המשקיעים ממשיכים לעקוב אחרי תוכן נאומו של ברננקי שינאם גם היום בפני הסנאט . יתכן כי הפד' יפזר היום רמזים יותר קונקרטיים לגבי האפשרות להשקת תוכנית תמריצים נוספת. רמז כזה יגביר את הלחץ על הדולר מחד, אך אמור לתמוך בשווקים מאידך".

"אנו מעריכים כי הפד' מכין את הקרקע לקראת השקת תוכנית תמריצים נוספת. להערכתנו, זה לא יקרה לפני הכנס השנתי של הבנקים המרכזיים בעולם, אשר יערך השנה ב-23 באוגוסט, בג'קסון הול, ארה"ב. נזכיר כי בשנתיים האחרונות השינויים המוניטאריים המשמעותיים ביותר הוחלו מייד אחרי הכנס בג'קסון הול", הוסיף חזי ינושבסקי ראש מחלקת מחקר ב-ATRADE.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות