אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החילוץ מבולגריה: הרקולסים יטיסו את הנפגעים צילום: רויטרס

החילוץ מבולגריה: הרקולסים יטיסו את הנפגעים

מטוסי הרקולס של חיל האוויר יטיסו הבוקר את עשרות הנפגעים הישראלים מנמל התעופה בבורגס לישראל. שבעה נרצחו בפיגוע, שישה מתוכם ישראלים. 34 נפצעו, שניים מהם קשה. בנמל התעופה: עוד עשרות פצועים קל מהדף ומטראומה. מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר: "המטרה שלנו היא להחזיר תוך שעות את כל הישראלים הביתה"

19.07.2012, 07:36 | כרמית ראובן, ynet

בבוקר (ה') שאחרי פיגוע הטרור הקשה בנמל התעופה בבורגס בבולגריה, שבו נרצחו שבעה, מהם שישה ישראלים ונפצעו עוד עשרות, מתנהל מבצע חילוץ שבסופו צפויים רובם להגיע לישראל עד הצהריים. הפצועים יפונו במטוסי הרקולס של חיל האוויר ומשם יפוזרו בבתי חולים בישראל.

מטוס פרטי שבו הגיעה משלחת מד"א ימשיך לסופיה עם צוות מצומצם של רופאים ופרמדיקים כדי לבדוק אם ניתן להטיס גם את שני הפצועים קשה המאושפזים שם.

מוקד נוסף לסיפור בנמל התעופה בבורגס, שבו נמצאים מאז שעת הפיגוע עשרות ישראלים, בהם לא מעט פצועים קל, בעיקר בגפיים. הם נפגעו מהדף ובהמולה שפרצה במקום. הם היו באוטובוסים הסמוכים לאוטובוס מספר 2 שהתפוצץ. הם נחבשו בנמל התעופה, אך חלקם סובלים מכאבים ומטראומה. פצועים בשני בתי החולים בבורגס ביקשו מאנשי מד"א תרופות משככות כאבים, חלקם סירבו לעבור בדיקות ולהיכנס לניתוח והעדיפו לקבל את הטיפול בארץ.

30 ישראלים אושפזו בבית חולים ציבורי ושניים בבית חולים פרטי בעיר. כאמור, מלבדם עוד שניים הובהלו במצב קשה לבית חולים בסופיה. מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר: "המטרה שלנו היא להחזיר תוך שעות את כל הישראלים הביתה". שוטרים רבים מאבטחים את בתי החולים ואת מתחם נמל התעופה.

יצחק שריקי מחפש מאז הפיגוע את אשתו כוכבה, שהייתה איתו באוטובוס. הוא סיפר כי הרכב היה צריך לצאת לדרך כשאירע הפיצוץ. "אשתי חזרה לאוטובוס וכשקמתי לתת לה לשבת, הרגשתי גל הדף חזק ונפלתי על הרצפה. נכנסתי למצב של הלם. איבדתי את ההכרה, אבל מהר התעוררתי".

הוא סיפר כי ראה אנשים רצים לכול הכיוונים. "אמרתי לאשתי שתבוא לכיוון הדלת. כשיצאתי ראיתי שהיא לא בחוץ. ישר נכנסתי פנימה להוציא אותה, אבל היה עשן שחור וסמיך שחנק אותי.

בלית ברירה יצאתי החוצה. רצתי לחפש מטף כדי לחלץ אותה, אבל לא הצלחתי להתקרב בשל האש. בדיוק הגיעו מכבי אש וכיבו הכל". הוא אמר כי אין לו מידע על גורל אשתו: "מאז לא נותנים לי להתקרב לשם. אני לא יודע מה איתה. פינו אותי לבית חולים. עד עכשיו אני לא יודע מה איתה". הוא ביקש מכול מי שיודע על גורלה של אשתו ליצור איתו קשר בדחיפות.

פרשננו לענייני ביטחון, רון בן ישי, מציין כי ההערכה בקרב גורמי מודיעין שייתכן שניסיונות הטרור הרבים, בקניה בקפריסין והצלחת הפיגוע בבורגס, הם מאמץ של האיראנים בסיוע חיזבאללה להוכיח למערב לישראל אפשרויות תגובה במקרה שאיראן תותקף. לא רק נקמה, אלא איתות אסטרטגי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות