אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הליבור מתרחבת: חקירה נגד סוחרים גם ב-HSBC וסוסייטה צילום: בלומברג

פרשת הליבור מתרחבת: חקירה נגד סוחרים גם ב-HSBC וסוסייטה

החקירות הן חלק מבדיקה עולמית מקיפה במסגרתה הוטל בחודש שעבר קנס של 450 מיליון דולר על ברקליס, כך לפי מקורבים; חקירות נפחתו גם נגד סוחרים בדויטשה בנק וקרדיט אגריקול החשודים בביצוע מניפולציות בשיעורי ריבית

19.07.2012, 11:35 | סוכנויות הידיעות

חקירות בפרשת הליבור נפתחו גם נגד סוחרים בדויטשה בנק, HSBC, סוסייטה ג'נרל וקרדיט אגריקול, החשודים שביצעו מניפולציות בשיעורי הריבית.

החקירות הן חלק מבדיקה עולמית מקיפה במסגרתה הוטל בחודש שעבר קנס של 450 מיליון דולר על ברקליס, כך על פי אדם המקורב לנושא שביקש להישאר בעילום שם. לדבריו, הרגולטורים חוקרים את תפקידם של מייקל זריהן מקרדיט אגריקול, דידייר סנדר מ-HSBC וכריסטיאן ביטאר מדויטשה בנק. "הפייננשייל טיימס" פרסם אף הוא את שמות המעורבים.

במסגרת החקירה הואשמו בכירים גם בבנק המרכזי של אנגליה כי עודדו את הבנקים להטות את הריביות. שלושה בכירים בברקליס, היו"ר מרקוס אגיוס, המנכ"ל בוב דיימונד וסמנכ"ל התפעול ג'רי דל מיסייר, התפטרו בשל הלחץ שהופעל עליהם מהרגולטורים והפרלמנט.

HSBC, צילום: בלומברג HSBC | צילום: בלומברג HSBC, צילום: בלומברג

יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי בן ברננקי ציין כי הרגולטורים, ביניהם הוועדה לפיקוח על המסחר בחוזים עתידיים בארה"ב (CFTC) ורשות ני"ע האמריקאית, חוקרות את הנושא. "מספר סוכנויות אכיפה, כולל משרד המשפטים, CFTC, רשות ני"ע ורגולטורים זרים בוחנים את העניין", אמר אתמול (ד') לקונגרס. "אני בטוח שהם יפעלו בהתאם לחוק".

מקורב למשרד המשפטים טוען כי התובעים האמריקאיים עשויים להגיש כתבי אישום נגד הסוחרים המעורבים לפני לייבור דיי, בתחילת ספטמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות