אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנאתינייקוס עוברת לידי האוהדים

פנאתינייקוס עוברת לידי האוהדים

קבוצת "אלינאס" המורכבת מעשרות אלפי אוהדים של הקבוצה תחזיק ב-54.75% מהקבוצה, יחד עם משפחת וארדיניואניס המחזיקה בבעלות מאז 1979

19.07.2012, 16:13 | סוכנויות הידיעות

ענקית הכדורגל היוונית, פנאתינייקוס, עוברת לידי קבוצת האוהדים Panathinaikos Alliance. הקבוצה שבבעלות משפחת וארדיניואניס מאז 1979 תהיה בבעלות של 54.75% של קבוצת אלינאס, המורכבת מעשרות אלפי אוהדי הקבוצה. "מעכשיו והלאה, הקבוצה תהיה שייכת לאנשים", אמר יאניס אלאפוצוס, מנהיג "קואלייצית אוהדים".

"אנחנו צריכים להתחיל לבנות מחדש", הוסיף אלאפוצוס. בנוסף, הודה אלאפוצוס לשחקנים שהסכימו לדחות תשלומים כדי שאפשר יהיה לעמוד בתשלומים הראשונים.

משפחת וארדיניואניס שולטת בקבוצה מאז 1979 וזכתה בשמונה אליפויות ו-11 גביעים עבור הקבוצה. טייקון הנפט, יאניס, השתלט על הקבוצה בשנת 2000 לאחר שרכשה אותה מדודו, יורוגוס. הוא זכה לביקורות רבות מאז. בעיקר בגלל שהקבוצה, אותה הוביל יצחק שום לאליפות ב-2003, בדרך כלל הפסידה את האליפות ליריבה המרה, אולימפיאקוס. משפחת וארדיניואניס ניסתה למכור את הקבוצה לנסיך סעודי, אך מהלך זה כשל.

סוטריס ניניס. עוזב את פנאתינייקוס לפארמה, צילום: איי אף פי סוטריס ניניס. עוזב את פנאתינייקוס לפארמה | צילום: איי אף פי סוטריס ניניס. עוזב את פנאתינייקוס לפארמה, צילום: איי אף פי

מי שיהיה בעלים ביחד עם האוהדים הוא אנדראס ונגופופולוס, שיהיה בעלים של 20% מהקבוצה.

קבוצת האוהדים הוקמה ב-3 במאי ועד ה-2 ביולי גייסה אוהדים להיות חברי מועדון. כל מי שרצה להיות חבר מועדון היה צריך לשלם 20 יורו. בנוסף, נמכרו מניות של הקבוצות לכל המרבה במחיר מבין חברי המועדון. עם זאת, לכל חבר במועודן יהיה רק קול אחד בקבלת ההחלטות הגדולת של המועדון.

אתמול הודיעו ביוון כי הקבוצה גייסה יותר מ-1.6 מיליון יורו מ-2,829 חברים. המאמן, ז'וזוואלדו פריירה הפורטוגלי, גם כן תרם כסף למהלך (1,000 יורו). כל אוהד התחייב  לשלם בין 175 יורו ל-7,000 יורו כל שנה כדי להישאר "חבר מועדון".

המועדון איבד לאחרונה את סוטיריס ניניס, כוכב הקבוצה ונבחרת יוון, לפארמה כי לא הצליח לעמוד בדרישות התשלום שלו. 

פנאתינייקוס נמצאת במצב כלכלי לא פשוט בגלל המצב הכלכלי הקשה ביוון כמו קבוצות רבות אחרות - ביניהן אריס סלוניקי וא.א.ק אתונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות