אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היינקן חוסמת מיליארדר מתאילנד עם הצעה של 6 מיליארד דולר צילום: בלומברג

היינקן חוסמת מיליארדר מתאילנד עם הצעה של 6 מיליארד דולר

יצרנית הבירה השלישית בגודלה בעולם נלחמת על יתרת האחזקות ביצרנית בירה מסינגפור - הנמצאת על הכוונת של אחד מעשירי תאילנד

20.07.2012, 15:44 | סוכנויות הידיעות

היינקן, יצרנית הבירה השלישית בגודלה בעולם, תציע 6 מיליארד דולר תמורת אסיה פסיפיק ברווריס (APB) בניסיון למנוע מאחד האנשים העשירים בתאילנד להגביר את השפעתו אצל יצרנית בירת טייגר.

היינקן, המחזיקה ב-42% מ-APB, הציעה לשלם 7.5 מיליארד דולר סינגפורי (6 מיליארד דולר אמריקאי) כדי לרכוש את אחזקותיהם של שאר בעלי המניות בחברה מסינגפור, כולל נתח של 40% שבבעלות פרייזר אנד ניב (F&N).

תאי בברג' שבשליטת קבוצת TCC של המיליארדר צ'ארואן סיריודהנבהקדי, הציעה השבוע לרכוש נתח של 2% ב-F&N, ואילו חברה בבעלות חתנו צ'וטיפהט ביג'ננדה רוכשת נתח של 8.4% מ-APB.

היינקן. לקראת הרכישה הגדולה בתולדותיה, צילום: בלומברג היינקן. לקראת הרכישה הגדולה בתולדותיה | צילום: בלומברג היינקן. לקראת הרכישה הגדולה בתולדותיה, צילום: בלומברג

העסקה תהיה הרכישה הגדולה ביותר של היינקן, לאחר שהציעה 7.4 מיליארד דולר ב-2010 תמורת פעילות הבירה של המבקבקת של קוקה קולה, פומנטו אקונומיקו מקסיקנו, הידועה בשם פמסה. היינקן, המעורבת ב-APB מאז 1931, מנסה למנוע מסיריודהנבהקדי להשיג את השליטה בתקופה שבה היצע נכסי הבירה בשווקים אטרקטיביים הוא נמוך, אמר גו האן פנג, אנליסט ב-DMG פרטנרטס בסינגפור.

"היינקן הרגישה בעבר נוח לגבי השותפות עם F&N, אבל כניסת תאי בברג' שינתה את הדינמיקה של הקשר", אמר גו. "אם היינקן לא היתה מגיבה, לאורך זמן תאי בברג' הייתה מגדילה את הנתח שלה ב-F&N".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות