אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלן לשעבר בקרן המטבע: "לגארד אינה מתאימה לתפקיד" צילום: בלומברג

כלכלן לשעבר בקרן המטבע: "לגארד אינה מתאימה לתפקיד"

פיטר דויל אשר היה יועץ למחלקת אירופה של הקרן אמר כי "מינוי יו"ר מתוך אירופה הוכח כהרה אסון במהלך העשור האחרון". לגבי כריסטין לגארד אמר כי "אפילו היו"ר הנוכחית נגועה בדעות קדומות"

20.07.2012, 17:59 | סוכנויות הידיעות
כלכלן ראשי לשעבר בקרן המטבע הבינלאומית אשר מעבירה סיוע לשלוש מדינות בגוש היורו טוען כי אין מנהיגות ראויה לאירגון וכי יו"ר הקרן, כריסטין לגארד "אינה מתאימה לתפקיד".

במכתב שהשיגה רשת CNN למנהל דירקטוריון קרן המטבע שקור שעלן, פיטר דויל, אשר היה בכיר בקרן המטבע במשך 20 שנה כתב כי הוא "מתבייש בכך שיש לו קשר לקרן המטבע".

יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד, צילום: בלומברג יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד | צילום: בלומברג יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד, צילום: בלומברג

דויל, אשר היה בעבר יועץ למחלקת אירופה של קרן המטבע, אשר מנהלת את תוכניות החילוץ ליוון, פורטוגל ואירלנד, טוען כי כישלונה של המחלקה להוציא בזמן אזהרות למנהיגי המדינות בגוש היורו הוביל לסבל הרב של האזרחים החיים במדינות אלו וכי המצב צפוי עוד להיות גרוע יותר.

לדבריו, חוסר יכולתה של המחלקה לפעול בנחישות הותיר את היורו תלוי על בלימה. "במהלך השנתיים האחרונות הקרן נטלה תפקיד של תגובה לאירועים בניסיון אחרון להציל את היורו", הוא כתב.

דויל, אשר היה יו"ר שלוחות קרן המטבע בישראל, שוודיה ובדנמרק, נחשב כמוערך מאוד בתוך האירגון, כך לפי עובדים בקרן המטבע שהעדיפו להישאר בעילום שם.

דויל לא עבד במדינות בגוש היורו, אך דבריו מדגישים את התחושות של כלכלנים בתוך קרן המטבע לגבי העבודה שנעשתה ועדיין נעשית לגבי מדינות כמו יוון.

עוד אמר דויל כי אחת הסיבות שקרן המטבע הבינלאומית לא עקבה אחר ההתפתחויות בכלכלה העולמית היא היחס המועדף כלפי אירופה כאשר יו"ר הקרן הוא מאירופה. "מינוי היו"ר מתוך אירופה הוכח כהרה אסון במהלך העשור האחרון", אמר.

בהתייחסו ללגארד, אשר סיימה את שנתה הראשונה בתפקיד אמר דוייל כי "אפילו היו"ר הנוכחית נגועה בדעות קדומות, ולא העובדה שהיא אישה, האמינות שלה או כל דבר אחר יכולים להעלים את חוסר הלגיטימיות הבסיסי בתהליך בחירת יו"ר הקרן".

דויל, אשר עבר עם סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, וסטפן איגבס, ראש הבנק המרכזי בשבדיה, טוען כי אזהרותיו המוקדמות לגבי המשבר באירופה "התקבלו מוקדם אך התעלמו מהן".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות