אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברנע: "דיסקונט יספוג מחיקה משמעותית אם קמן תפורק" צילום: יריב כץ

ברנע: "דיסקונט יספוג מחיקה משמעותית אם קמן תפורק"

פרופ' אמיר ברנע, שנשכר על ידי קמן לגיבוש הסדר חוב, נפגש עם נציגי הבנק בניסיון לשכנעם להסכים להסדר. דיסקונט: "מופתעים מהדברים"

23.07.2012, 08:22 | אסף גילעם

ניסיון נוסף להשיג את הסכמת בנק דיסקונט להסדר כולל בקבוצת קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי. פרופ' אמיר ברנע, שנשכר על ידי קבוצת קמן כיועץ חיצוני לצורך גיבוש מתווה כולל להסדר חוב, נפגש בשבוע שעבר עם נציגי בנק דיסקונט, הנושה העיקרי של הקבוצה. בפגישתם הסביר ברנע לאנשי הבנק את עמדתו הגורסת כי הסדר חובות בקבוצה עדיף לבנק מאשר האלטרנטיבה של פירוק החברה.

לקמן אחזקות ולחברות הבנות והנכדות שלה ישנם חובות בהיקף של כ־390 מיליון שקל לבנק דיסקונט. במאי האחרון גיבשה קמן אחזקות הסדר נושים, תחילה עם מחזיקי האג"ח שלה, ולאחר מכן הציגה הסדר הכולל גם את הבנקים המלווים.

פרופ פרופ' אמיר ברנע | צילום: אוראל כהן פרופ

אך לאחר השלמת מכירת החברה־הנינה מנדלסון לקרן רונקו של רון פאינרו וקובי שלום, החליט בנק דיסקונט כי ההסדר המוצע אינו מתאים לו, והחל לבחון אפשרויות שונות לפירעון החוב, בין היתר באמצעות מימוש נכסים. לדיסקונט משועבדים מרבית נכסיה של קמן, הכוללים את אחזקותיה ברוב החברות־הבנות.

ברנע, ששלח במקביל את עמדתו במכתב לבנק, הודיע לדיסקונט כי "מהלך של הסדר חוב בשיתוף ניהולי וכספי של בעל השליטה הנוכחי בקבוצת קמן (רוני אלרואי — א"ג), יחזיר לבנק דיסקונט, כמו גם לנושים אחרים, סכום גבוה יותר מהתמורה שתתקבל בהליך משפטי של פירוק".

יום לאחר הפגישה עם ברנע שלח דיסקונט את תגובתו לקמן, שלפיה "בנק דיסקונט מופתע מתוכן המכתב האמור והוא שונה מהנתונים המצויים ברשותו לגבי עדיפות הסדר חוב על פירוק ומימוש הנכסים, אך הוא מוכן להמשיך לקיים מגעים לליבון הסוגיות הפתוחות".

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר ברנע כי "בקמן אחת השאלות המרכזיות היא אם יהיה הסדר או פירוק. זה תלוי בבנק דיסקונט, שהוא הנושה המרכזי של הקבוצה". ברנע ציין כי בדרך כלל הסדר עדיף, אם בעל השליטה תורם להסדר. לפי המתווה הקודם שגיבשה החברה, אלרואי היה אמור להזרים לה כ־30 מיליון שקל, וגם שקל להזרים 20 מיליון שקל נוספים. "מה שאני מציע בהסדר חוב הוא עדיף. הליך הפירוק יפעל לרעת כולם - גם לרעת הנושה המובטח. בנק דיסקונט צפוי לספוג מחיקה מאוד משמעותית בהליך של פירוק, בגלל מצבה של קמן". ברנע צפוי להגיש לנושים, ובהם דיסקונט, את הצעתו למתווה ההסדר בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות