אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחה הערר של מזרחי על הארכת מעצרו: "התחכום מלמד על מסוכנותו" צילום: שאול גולן

נדחה הערר של מזרחי על הארכת מעצרו: "התחכום מלמד על מסוכנותו"

בית המשפט העליון דחה את בקשתו של מנהל ההשקעות וקבע כי "מדובר לכאורה במרמה בסכומים חריגים בהיקפם"

24.07.2012, 15:49 | אירית קוטונה

בית המשפט העליון דחה היום (ג') את הערר שהגיש ערן מזרחי, העוקץ מסביון, על ההחלטה לעצור אותו עד תום ההליכים. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציון קאפח קבע כי מעצרו של מזרחי יוארך לאור "יכולת מוכחת לבדות ראיות ומסמכים". השופט קבע כי ישנן עילות נוספות להאריך את המעצר, ובהן שהסיכוי שמזרחי יחזור ויעבור עבירות מרמה הוא "בולט ומוחשי" והחשש הקיים להימלטותו מאימת הדין. "עם סכום של 30 מיליון שקל לערך, יוכל המשיב לספוג אובדן ערבויות, גם כבדות ביותר. יפים הדברים שבעתיים כאשר נותנים את הדעת לעונש הצפוי וליכולת זיוף המסמכים", פסק השופט קאפח.

סנגוריו של מזרחי, עו"ד מנחם רובינשטיין וארז אבואב, טענו בערר שהגישו על ההחלטה לבית המשפט העליון, כי קיימת סתירה בנימוקי בית המשפט המחוזי להאריך את המעצר ביחס לכל אחת מן העילות לעצרו.

ערן מזרחי בבית המשפט, צילום: יריב כץ ערן מזרחי בבית המשפט | צילום: יריב כץ ערן מזרחי בבית המשפט, צילום: יריב כץ

שופט בית המשפט העליון ניל הנדל קבע כי "טיעון זה מחודד הוא, אך עיון מעמיק בהחלטה מגלה כי בית המשפט המחוזי בחן כל עילה בצורה קונקרטית ושקל באיזה מובן מתקיימת העילה ובאיזה מובן היא איננה בעלת עוצמה. בדיקה פרטנית כזו של עילות המעצר היא הפעלת שיקול דעת ראוי ונכון, ותואמת את הגישה האינדיבידואלית, שהיא נחלתם של דיני המעצרים".

השופט הנדל דחה את הערר שהגיש מזרחי, בקובעו כי לא מצא שנפלה טעות בהחלטת בית המשפט המחוזי. "יש לזכור כי מדובר לכאורה במרמה בסכומים חריגים בהיקפם. נקודה זו, יחד עם התחכום והתעוזה שהם לכאורה מאפייני המעשים, מלמדים על מסוכנותו הרבה של העורר". עוד קבע השופט כי "על פני הדברים אין לעורר (מזרחי - א.ק) כל קושי לחצות את גבולות המותר. בראייה זו, החשש שהעורר ישקיע מאמץ ב'תיקון' המסמכים בדרך זו או אחרת הינו מבוסס. הוא המצב באשר לביצוע עבירות מרמה נוספות, בין אם בהקשר של משפטו ובין אם לאו. באשר להימלטות מן הדין, אף כאן הפיתוי גדול".

נגד מזרחי הוגש לפני כחודש כתב אישום על ידי עוה"ד יוסי אלון ויוחאי בן שמואל מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, המייחס לו 96 אישומים ובהם עבירות גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, משיכת צ'ק ללא כיסוי, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזוייף וביצוע פעולות ברכוש אסור לפי החוק לאיסור הלבנת ההון בהיקף של כ-246 מיליון שקל. על פי כתב האישום החל משנת 2007 ועד למאי השנה מזרחי הציג מצגי שווא וטענות כזב בפני אנשים רבים, ביניהם בני משפחתו וחברים קרובים, בכוונה לקבל מהם במרמה כספים, כאשר הסכומים שהופקדו בידיו מסתכמים על פי כתב האישום ב-45 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות