אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרינפלד שוב מנסה למחוק את קרדן טכנולוגיות  צילום: עמית שעל

גרינפלד שוב מנסה למחוק את קרדן טכנולוגיות

הצעת הרכש שהגישה קרדן ישראל מגלמת פרמייה של 23%, לעומת פרמיה של 28% בהצעה הקודמת

25.07.2012, 07:59 | ענת ציפקין

קרדן ישראל וקרדן תקשורת הגישו אתמול הצעת רכש מלאה ליתרת מניות קרדן טכנולוגיות (10%) שאינה נמצאת ברשותן. אם הצעת הרכש תתקבל, תימחק קרדן טכנולוגיות - הנמצאת כיום ברשימת השימור של הבורסה - מהמסחר.

קרדן ישראל נמצאת בשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, שמכהן גם כיו"ר קרדן טכנולוגיות, ומחזיקה ב־67.4% ממניות קרדן טכנולוגיות, כאשר קרדן תקשורת מחזיקה ב־22.6% נוספים מהחברה.

הצעת הרכש הוגשה עבור 2.29 מיליון מניות קרדן טכנולוגיות במחיר של 1.75 שקלים למניה - פרמיה של 23.2% על מחיר הסגירה של המניה ב־18 ביולי, יום המסחר האחרון בטרם הועברה החברה לרשימת השימור. בסך הכל מדובר בתמורה כוללת של כ־4 מיליון שקל. מההודעה שמסרו החברות עולה כי מחיר המניה בהצעה הנוכחית משקף פרמיה של 20% על מחיר הסגירה הממוצע של המניה ב־6 חודשי המסחר האחרונים.

שתי החברות הגישו באפריל האחרון הצעת רכש לרכישת מניות קרדן טכנולוגיות במחיר של 1.6 שקלים למניה - מחיר שהיווה אז פרמיה של 28% על מחיר המניה בבורסת תל אביב, אולם הצעת הרכש לא עברה.

על פי ההודעה, המועד האחרון למסירת הודעות הקיבול להצעת הרכש הוא 8 באוגוסט 2012.

יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל

קרדן טכנולוגיות נכנסה לפני כשבוע לרשימת השימור של הבורסה לני"ע, זאת לאחר שלא עמדה בתנאי הסף לשווי מזערי של אחזקות ציבור בני"ע של חברה ציבורית.

את הרבעון הראשון של 2012 סיכמה קרדן טכנולוגיות עם הפסד של 408 אלף שקל לעומת הפסד של 2.94 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות