אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרב בפי גלילות: אלדן תובעת את פז ואלבר צילום: יוגב עמרני

קרב בפי גלילות: אלדן תובעת את פז ואלבר

החברה מנסה למנוע הקמת סניף של אלבר ליד סניף אלדן במתחם "עיר הרכב" של פי גלילות, שבו פעילות רוב חברות הליסינג בישראל

25.07.2012, 08:33 | תומר הדר

מתחם "עיר הרכב" של פי גלילות, שבו פעילות רוב חברות הליסינג בישראל, מהווה בימים אלה מוקד לסכסוך בין שתיים מחברות הליסינג הגדולות בישראל: אלבר ואלדן, כך נודע ל"כלכליסט". במוקד הסכסוך נמצא סניף חדש שאלבר הקימה לאחרונה במקום, בסמוך למתחם המכירה של אלדן. בעקבות זאת, לפני כעשרה ימים הגישה אלדן תביעה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד חברת פז ואלבר, בבקשה להוצאת צו מניעה שיעצור את הקמת הסניף.

בשלהי 2009 נחתם בין אלדן לפז הסכם שכירות בלתי מוגנת, שלפיו תקים אלדן סניף למכירת מכוניות על קרקע השייכת לחברת פז. הסניף, שהוקם ב־2010 על שטח של כ־10,000 מ"ר, נחשב לסניף הגדול ביותר של אלדן בארץ. מאז הקימו חברות ליסינג נוספות כגון באדג'ט וקל אוטו סניפים במתחם. גודלו של השטח שעליו מתעתדת אלבר להקים את הסניף שלה הוא 4,000 מ"ר.

פי גלילות, צילום: שאול גולן פי גלילות | צילום: שאול גולן פי גלילות, צילום: שאול גולן

בכתב התביעה אף מדגישה אלדן כי המוניטין של מתחם פי גלילות כ"עיר הרכב" של ישראל הושג בחלקו בזכותה. בכתב התביעה טוענת אלדן כי בהסכם שנחתם מול פז קיים סעיף הקובע כי פז לא תוכל להשכיר שטחים אחרים במתחם לחברות העוסקות בהשכרה או במכירה של רכב. "רצונה של אלדן היה למנוע מצב שבו חברה מתחרה בתחום המכירה וההשכרה של כלי רכב תמקם את עסקיה בצמוד לאלדן, ותיהנה מהמוניטין הרב שתבנה אלדן למתחם", נכתב.

עוד מודגש בכתב התביעה שמאחר שבעת האחרונה החלו חברות ליסינג נוספות לפעול במתחם, תגרום פעילותה של אלבר בשטח הצמוד לזה של אלדן לפגיעה ברווחי אלדן. נכון להיום הושלמה הקמתו של סניף פי גלילות של חברת אלבר, אך הסניף אינו מאוכלס והשטחים סביבו ריקים ממכוניות. באלבר ובאלדן סירבו להתייחס לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות