אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטיאס עונה לקנדל: "אף אחד לא יביא לכאן קבלנים מחו"ל" צילום: אוראל כהן

אטיאס עונה לקנדל: "אף אחד לא יביא לכאן קבלנים מחו"ל"

שר השיכון התייחס לדברי יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה שאמר: "אם צריך נביא קבלנים מחו"ל להוריד את מחיר הדירות"

25.07.2012, 23:21 | אריאל נוי

הערב (ד') התקיים הטקס העובד המצטיין של ענף הבנייה שערכה הסתדרות עובדי הבניין והעץ בשת"פ עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל. הטקס נערך בצל דבריו של יוג'ין קנדל יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, שאמר: "אם צריך נביא קבלנים מחו"ל להוריד את מחיר הדירות".

"אנחנו לא נאפשר את זה", אמר שר השיכון אריאל אטיאס באירוע והוסיף "אף אחד לא יביא לכאן קבלנים מחו"ל , בזכות בוני הארץ המדינה פורחת ומתפתחת והקבלנים מתאמצים להאיץ את הבנייה למרות קשיי המימון והקשיים האחרים".

קנדל, צילום: חן גלילי קנדל | צילום: חן גלילי קנדל, צילום: חן גלילי

בדבריו הוא פנה גם אל עובדי הבניין באולם ואמר "אתם העובדים היקרים מבינים את המשמעות במחסור בעובדים. אני רוצה להרגיע את הקבלנים, אף אחד לא יביא חברות בנייה עם העובדים שלהן לארץ ישראל ,יש כאן חברות מצוינות ואנחנו פועלים להגדיל את מספר העובדים המקצועיים הפלסטינים והזרים שיועסקו על ידי החברות המקומיות. אנחנו לא נתמוך במהלך כזה."

"שר האוצר לא רוצה דיור ציבורי"

בנושא הדיור הציבורי תקף אטיאס את מדיניות האוצר ואמר " שר האוצר לא רוצה דיור ציבורי במדינה. כשהצעתי למשרד האוצר את ההצעה לייעד 5% מכל פרויקט בנייה חדש לזכאי הדיור הציבורי או לדיור בר השגה הם אמרו לי שהקבלנים לא יסכימו לבנות, שהם רוצים לבנות רק דירות יוקרה. ההצעה הזו לא לוקחת שקל מהמדינה ומטפלת באנשים החלשים שטרכטנברג שכח. אנחנו נעלה את ההצעה שוב לוועדת שרים לחקיקה. לכל מי שתומך בהצעה יהיה חלק גדול בתמיכה בשכבות החלשות".

לא ניתן לפגוע בעובדים הישראלים"

ניסים בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ: "בממשלה מתעלמים מהמעסיקים והעובדים בענף שהם מנוע הצמיחה של המשק. אני רוצה לראות את אותה חברה זרה באה למדינת ישראל ומוצאת את הדלתות במינהל קרקעי ישראל, ממתינה לאישור תב"ע בוועדה המחוזית או מנסה להוציא היתר בנייה. אנחנו לא ניתן לפגוע בעובדים הישראלים"

יו"ר ההסתדרות עופר עיני אמר כי "לממשלה יש אינטרס שמחירי הדיור לא יירדו, כי ככל שמחירי הדירות עולים - כך עולה גביית המסים ומי שמתרגל לקבל מסים גבוהים הוא מתאהב בהם". 

עיני אמר עוד כי העלאת המע"ם פותחת פרצה להעלאת מחירים בענף המזון. לדבריו המהלך פוגע רק באוכלוסיה החלשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות