אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקצב האתמול

בקצב האתמול

HTC ניסתה למשוך קונים בעזרת איכות צליל ונכשלה. כדאי שפשוט תקשיב למה שהקהל מבקש

28.07.2012, 11:49 | שי ענבל
יצרנית הסלולר HTC כבר ידעה ימים טובים יותר. בתחילת החודש דיווחה החברה על ירידה של יותר מ־50% בהכנסותיה לעומת השנה שעברה, והסיבה לכך היא פשוטה — היצרנית הטייוואנית פשוט לא מוכרת מספיק מכשירים. נראה ש־HTC, אף שהיתה הדוחפת המרכזית של אנדרואיד, איבדה כיוון וכבר לא מצליחה להתבלט בין שלל היצרניות שמסתמכות על מערכת ההפעלה הסלולרית.

דוגמה טובה לכך היא סאגת Beats, החברה ש־HTC רכשה 50.1% ממניותיה בשנה שעברה, רק בשביל למכור השבוע 25% חזרה לבעליה. Beats, שהוקמה על ידי המוזיקאי ד"ר דרה ומייצרת אוזניות וספיקרים, היתה הכלי שבאמצעותו ביקשה HTC לבדל את מכשיריה משאר יצרניות הסמארטפונים. זה היה הנשק המרכזי שבאמצעותו ביקשה יצרנית הסמארטפונים לחדור לשוק האמריקאי החשוב באמצעות שיתוף פעולה עם מותג פופולרי בקרב הצעירים.

מנכ"ל ונשיא HTC, פיטר צ מנכ"ל ונשיא HTC, פיטר צ'ו מנכ"ל ונשיא HTC, פיטר צ

אבל זה לא הלך. שיתוף הפעולה בין HTC ל־Beats היה מוגבל, וטכנולוגיית הסאונד לא שולבה בכל הדגמים של החברה. יתרה מזאת, איש לא הרגיש ביתרון הטכנולוגי של מכשירים ש־Beats כן צוידה בהם. ייתכן שזו חוכמה שבדיעבד, אבל גם אם HTC היתה מתנהלת בצורה אחרת עם הרכישה, משלבת את הטכנולוגיה בכל מכשיריה ומגבה אותה, למשל, בשובר לרכישת מוזיקה מקוונת או נגן אנדרואיד משובח — אולי כן היתה מצליחה להשתלט על נישה מסוימת.

בניגוד לימיו הראשונים של האייפוד לפני עשור, השוק כיום עבר הלאה והצרכן מחפש מסך טוב, חוויית משתמש מוצלחת ואפליקציות. איכות הסאונד של הסמארטפון — ועל כך יעיד כל מי שנסע באוטובוס בחברת בני נוער מרעישים — לא באמת מעניינת את הצרכנים. אם HTC לא תדע להתמקד, להמציא את עצמה מחדש ולחשוב על סיבות אמיתיות שאנשים ירצו את המכשירים שלה, העתיד שלה יישמע פחות ופחות טוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
כל מי שרואה את ה HTC ONE-X שלי בפעולה מייד מבקש להסתכל ומשחק ונדהם
מאיכות המסך והממשק שלהם. לא מבין מה כולם מוצאים בסמסונג דווקא. HTC היו הראשונים שהוציאו אנדרואיד, ועד היום הם המובילים באיכות מכשירי הדגל (אם כי אודה - אין הבדל טכנולוגי משמעותי בין מכשירי הדגל של חברות שונות בזמן נתון).
סטודנט , מכון ויצמן  |  29.07.12
16.
רוב הציבור לא יודע להעריך איכות
רוב האנשים (ומסתבר שגם חלק גדול מהכתבים הטכנולוגים בארץ....) לא מבינים בטכנולוגיה ומן הסתם גם לא מעוניינים להבין לעומק . תגיד לציבור שאפל זה הכי טוב ושימושי , ירוצו לקנות אפל . תגיד לאלה ששונאים את אפל שסמסונג מוכרת הכי הרבה ושהטלפונים שלה הכי טובים, כולם ירוצו לקנות סמסונג . הבעיה היא בשיווק של HTC מול סמסונג שהשתלטה על שוק האנדרואיד והדגשה על האיכויות של HTC אל מול סמסונג . הטלפונים של HTC איכותיים מאוד, תמיד בנויים מחומרים מעולים(ולא פלסטיקה פשוטה כמו סמסונג ). לא יודע על מה מדברים בסאונד , אבל מי שמשתמש בטלפון לשמיעת מוסיקה ומבין קצת, לא יכול לומר שהסאונד בטלפונים של HTC עם טכנולוגיית beats לא טובה . תחזיקו Sensation XE מול סמסונג Galaxy S2 או One X מול Galaxy S3 ותבינו על מה אני מדבר . ברור שלסמסונג יש יתרונות מסויימים מול ה-HTC , אבל גם ל-HTC יש יתרונות על הסמסונג .
שאולי , נתניה  |  29.07.12
15.
הבעיה של HTC
היא שהיא הפכה לשחקן קטן בשוק של ענקים - אם פעם היא התמחתה בלהפוך מערכות הפעלה לא בשלות (WM עם מוצרים כמו HD2 ואנדרואיד בגרסאות הראשונות) למוצר שהרגיש נהדר בזכות ממשק משתמש מקורי ומושקע היום כשמערכת ההפעלה כבר בשלה ונראית טוב בלי תוספות קשה לה לבדל את עצמה מהמתחרים. יצרני האלקטרוניקה הגדולים לא רק שעשירים ממנה אלא בעלי יכולת ייצור וגישה לטכנולוגיות, כנראה שגם בזול יותר. סה"כ חבל כי יש להם טלפונים נהדרים.
זלמן מנדבושקעס , מעלה גירה  |  29.07.12
לכל התגובות