אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר השיכון: "נתנו הנחות של מאות אלפי שקלים לדירה" צילום: מיקי אלון

שר השיכון: "נתנו הנחות של מאות אלפי שקלים לדירה"

משרד השיכון הוציא מכרזי מחיר למשתכן ל-3,250 יחידות דיור ומכרזים ל-900 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח שבהן יוגבלו דמי השכירות. אטיאס: "ניתנה עדיפות מובהקת ליוצאי צבא שתורמים למדינה"

26.07.2012, 14:10 | כלכליסט
משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל הודיעו היום (ה') על הוצאת מכרזי מחיר למשתכן ל-3,250 יחידות דיור ומכרזים ללמעלה מ-900 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח באזורי ביקוש. לראשונה ישווקו מכרזי מחיר למשתכן עם הנחה של 50% על מחיר הקרקע, מה שעתיד, על פי ההערכות, להוזיל את מחירי הדירות במאות אלפי שקלים.

יוצאי צבא יקבלו עדיפות בלמעלה מ-80% מהפרויקטים במכרזים. שאר המתחמים יהיו פתוחים לכולם, אך בהתאם להנחיית משרד המשפטים, לא תינתן בהם עדיפות ליוצאי צבא.

מבין יחידות דיור במכרזים ניתן לציין 991 במודיעין (827 יחידות במחיר למשתכן ו-164 להשכרה), רעננה (238 יחידות להשכרה) וראש העין (1,202 יחידות במסלול מחיר למשתכן).

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אמר: "קרקעות המדינה נועדו גם לשרת את האזרחים ולא רק את הרווחים. מדובר ביום בשורה לזוגות הצעירים. מאבק ממושך שהובלתי לדיור מוזל יוצא לדרך. הדירות יימכרו בהנחות שמגיעות למאות אלפי שקלים לדירה באזורי הביקוש. ניתנה עדיפות מובהקת ליוצאי צבא שתורמים למדינה. המהפכה בדיור להשכרה היא שלראשונה יהיה פיקוח על המחירים עם הנחה של לפחות 20% ממחירי השוק. לא ניתן לפנות את השוכר ולא ניתן להעלות מחירים מעבר לקבוע במכרז. התוכניות האמורות אינן מוגבלות בכמות, הן תלויות בתכנון ושיתוף הפעולה עם ראשי הרשויות. אנו נמשיך בשיטה זו שמעניקה הנחות והטבות לזוגות צעירים".

אטיאס. "יום בשורה לזוגות הצעירים", צילום: אוראל כהן אטיאס. "יום בשורה לזוגות הצעירים" | צילום: אוראל כהן אטיאס. "יום בשורה לזוגות הצעירים", צילום: אוראל כהן

המשמעות של מכרזי דיור להשכרה ארוכת טווח היא שהיזמים אינם יכולים להעלות את דמי השכירות במשך 10 שנים, מלבד הצמדה למדד+1% לשנה. כמו כן, לא ניתן להוציא את השוכר כל עוד הוא משלם את דמי השכירות - מה שמעניק ודאות לשני הצדדים לטווח ארוך.

במכרזי מחיר למשתכן מחיר הקרקע קבוע מראש בהנחה של 50%, והקבלנים הזוכים הם אלה שמציעים את מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר.

יו"ר לשכת השמאים אוהד דנוס העריך כי ההנחה שתציע המדינה על מחיר הקרקע במסגרת זו באזורי הביקוש יכולה להוזיל את מחירי הדירות הסופיים בשיעורים שבין 20% ל-30% (450-250 אלף שקל), ומכיוון שמדובר בלב אזורי הביקוש, המכרזים צפויים לנחול הצלחה הן בקרב היזמים והן בקרב קהלי היעד.

ניסים בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ, אמר בתגובה לתוכנית השיווקים החדשה של משרד השיכון כי הוא "מברך את משרד השיכון ושר השיכון על שיווק הדירות במחיר למשתכן ודיור להשכרה. התוכנית מוכיחה את הדברים שאנחנו אומרים כבר מספר שנים. אם ממשלת ישראל מחליטה - היא יכולה להוזיל את מחירי הדיור ומחירי השכירות. סוף סוף הממשלה הבינה שהקרקעות שייכות למדינת ישראל ולא לקופת האוצר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
חרטה אחת גדולה...
בתור זוג שנשוי 7 שנים ללא דירה, שרת בצבא, עם ילדה אחת והריון. ניגשנו מספר פעמים למכרזים - וכלום!!! בפעם האחרונה לפני חודשיים, ניגשנו למכרז נרשמו 450 משפחות, מתוכם "זכו" 41 משפחות. אפסורד!!!! ממש מחת בערמת שחת לזכות בכזה מכרז. בואו נוסיף את הקרוטריונים: 6+ ילדים: 30% מהדירות 4-6 ילידים: 30% מהדירות 1-3 ילדים: 20% מהדירות 0 ילדים: 20% מהדירות ובגלל שזו עיר עם אופי חרדי - הסיכוי אפסי. כי למי שי 4-6+ ילדים? לנו החילוניים? לא ולא!! וגם החלוקה כ"כ מעצבנת. 60% מהדירות לאלה שיש להם הרבה ילדים, בעיה נוספת: עד שיוצא מכרז כזה, כולם עטים עליו ואין מספיק לכולם!!!! כ"כ הרבה זוגות צעירים, כ"כ מעט דירות וגם אז באופן ברור המסר - זה של החרדים!!!
אור  |  19.09.12
7.
הבלוף ושיברו!
איזה יופי סוף סוף יוצא פרוייקט ראוי, אך משום מה אף אחד לא מתייחס לאבסורד, דירות להשכרה בעדיפות ליוצאי צבא ודירות לקנייה לציבור הרחב וזאת על סמך תעודות הזכאות המעוותת. החרדים יקבלו במתנה דירות בעוד יוצאי הצבא הדפוקים ישלמו שכר דירה "מוזל"! חברה ממש מתוקנת.... העדפה היתה ונותרה לדתיים ! כל עוד אין שינוי בקריטריונים לתעודת הזכאות אין סיכוי שזוגות צעירים חילוניים יוכלו לממש את זכאותם לדיור מוזל במדינת ישראל. חבל שהצעירים ומעמד הביינים רדום, הממשלה דופקת את אזרחיה העדפה היתה ונשארה לבעלי ההון וכל היתר עבדי המערכת!
שרה  |  27.07.12
5.
מחלק דירות על גבינו את החוב אנו נשלם לנטולי אחריאות
1.רוצים דירות תבנה בעצים,פחים,דקטים,וקלקל -3-קומות וזרוק אותם לשם-- דיור חינם או דיור-280שח זה קר וזוקים 2.לא אני גם לא ילדי קיבלנו דיור חינם גם שילמנו מיסוי ונלחמנו\ גברת רותי,ואפרת מגבעתיים{אבן-1-רוצה-3ציפורים 3.אך אין ולא מצאנו נפט,גז, ולא אירופא,ארה"ב ילואה ויתן לנו מתנה\כי די בזה אחינו מחול נותנים-64שנה-לשקום ואנו כחמור עקשן וגם העיקר שילטון לא רוצה לעמוד על רגליו ולהסתדר בכוחות עצמו 4.ביב עושה טעות= נתן לזה וזה בסופ לא נשאר לעצמו כלום איך אומרים מתפסים לגבעה"פרמידה" משם לא ירידה תהיה ריצה-כל זה לא משחרר מגבינו,חרידים,שס,וכל חינמניקים 5,אחרון-דירות חלמיש,עמידר-תן-הלואה בנק אצמעות-100 אלפ$ בלא רבית-ל-5-10-שנים יקנו להם דיור שישבו בה מי לא רוצה זרוק אותם חוצה --אין שום מדינה נותן או מחלק דיור חינם חינם --אם לא תוריד משקל מגבך בסופ לא תוכל ללכת-- -=-איזה מין אחריות זאת-=-פינה קטנה זו יצר שקרנים,גנבים,רמאים וכולנו ביום בחירות נותנים קול לאנשים אלה\שבפרלמנט של זוזו עוד צורחים כי הקופה לא נתן להם די\\לעזזל מתי כבר תעמדו על רגליכם ותביא פרנסה בכוחות עצמכם מתי אנו נשתחרר מקרצייה יושב ומטריד גופינו ואותנו
דוד-י"ם , י"ם  |  26.07.12
לכל התגובות