אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק הכתה את התחזיות ברבעון השני עם הכנסות של 1.18 מיליארד דולר צילום: בלומברג

פייסבוק הכתה את התחזיות ברבעון השני עם הכנסות של 1.18 מיליארד דולר

הרווח למניה עמד על 12 סנט, לעומת צפי האנליסטים ל-11 סנט. לרשת החברתית היו 552 מיליון מנויים פעילים יומיים נכון לסוף יוני ו-955 מיליון משתמשים פעילים ברמה חודשית . מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק אמר אחרי פרסום התוצאות: "המטרה שלנו היא לסייע לכל אחד להישאר מחובר ולנסיון חברתי לכל מוצר שבו נעשה שימוש"

26.07.2012, 23:16 | שהם לוי

לראשונה מאז שהונפקה בחודש מאי, דיווחה הלילה פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם על תוצאותיה לרבעון השני שלה השנה והצליחה לעקוף את ציפיות האנליסטים.

הכנסות פייסבוק עלו ב-32% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-1.18 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 895 מיליון דולר אשתקד. חציון תחזיות האנליסטים צפה הכנסות של 1.16 מיליארד דולר.

החברה דיווחה על רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 12 סנט למניה, שהיה גבוה בסנט אחד מחציון תחזיות האנליסטים. על פי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP) החברה הציגה הפסד של 157 מיליון דולר, ירידה לעומת הפסד של 240 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד הנקי למניה על פי GAAP הסתכם ב-8 סנט.

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק אמר אחרי פרסום התוצאות: "המטרה שלנו היא לסייע לכל אחד להישאר מחובר ולנסיון חברתי לכל מוצר שבו נעשה שימוש". עוד הוסיף צוקרברג כי "זו הסיבה שבגינה אנחנו שמים בראש סדר העדיפויות שלנו את ההשקעה בטלפונים סלולריים כדי לסייע לאנשים לשתף את חוויות השימוש במוצרים עם אחרים".

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, צילום: בלומברג מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק | צילום: בלומברג מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, צילום: בלומברג

פייסבוק דיווחה על 522 מיליון מנויים הפעילים בה מדי יום ו-955 מיליון מנויים שעושים שימוש בשירותי הרשת החברתית לפחות פעם אחת בחודש - עלייה של32%  ו-29% לעומת השנה שעברה, בהתאמה. הודות לעלייה במספר המשתמשים הציגה פייסבוק הכנסות של 922 מיליון דולר מפרסום ששיקפו 84% מהכנסות החברה ועלייה של 28% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

יתרות המזומנים ושווי המזומנים של החברה הסתכמו ב-10.2 מיליארד דולר בתום הרבעון, כולל 6.8 מיליארד דולר של מזומנים שקיבלה החברה כתוצאה מההנפקה.

לפי ממוצע תחזיות האנליסטים הרווח הנקי של פייסבוק היה צפוי להסתכם ברבעון השני ב-294 מיליון דולר, שהם רווח נקי למניה של 11 סנט. הרווח התפעולי צפוי לעמוד על 483 מיליון דולר. בשורת ההכנסות פייסבוק צפויה להציג מכירות של 1.15 מיליארד דולר.

זינגה, חברת המשחקים בפייסבוק, דיווחה אמש על תוצאות הרבעון השני שלה, אותו סיימה בהפסד של כ-22.8 מיליון דולר. זינגה לא עמדה ביעדים של וול סטריט, שהעריכה כי החברה תכניס 344 מיליון ותרוויח חמישה אגורות למניה. בפועל, הכניסה זינגה רק 332 מיליון, והורידה את תחזיות ההכנסות שלה לשאר שנת 2012. כתוצאה מכך, קרסה מניית זינגה ואיבדה 37% מערכה אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות