אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנה מול ביתו של אטיאס: "נכשלת, לך הביתה" צילום: טלי מאייר

הפגנה מול ביתו של אטיאס: "נכשלת, לך הביתה"

ההפגנה התקיימה בקריאה לטפל במצב הדיור הציבורי; המפגינים זעמו על כך ששר הבינוי והשיכון לא נכח בדיון שנערך בנושא בכנסת

26.07.2012, 21:23 | עמיר קורץ

"העם דורש דיור ציבורי", "אטיאס נכשלת, לך הביתה", "המאבק לא ייגמר עד שאטיאס לא יתפטר", כך קראו כמאה מפגינים שהתקבצו הערב (ה') מול ביתו של שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס בירושלים. בהמשך ניסו הפעילים לחסום את הכביש מול בית ראש הממשלה בעיר, אך המשטרה מנעה זאת מהם.

ההפגנה בירושלים. "העם דורש דיור ציבורי", צילום: טלי מאייר ההפגנה בירושלים. "העם דורש דיור ציבורי" | צילום: טלי מאייר ההפגנה בירושלים. "העם דורש דיור ציבורי", צילום: טלי מאייר

ההפגנה אורגנה לאחר שביום שלישי שעבר, כמה ימים לאחר המקרה בו הצית עצמו משה סילמן בתל אביב, בעת שהתקיים בכנסת כנס למען הדיור הציבורי, דווקא אטיאס, השר האחראי באופן ישיר מטעם הממשלה על הדיור הציבורי, בחר להיעדר ממנו, וזאת למרות שנכח באותו זמן בכנסת. "למרות שעברת ליד הדלת היה לך יותר נוח לספר סיפורים דרך התקשורת מאשר לטפל באנשים וילדים שנזרקים לרחוב בגלל שאין דיור ציבורי בארץ שלנו. כנראה שכחת מאיפה באת אטיאס", כתבו מארגני ההפגנה בדף הפייסבוק של האירוע תחת הכותרת "אטיאס, אם לא תבוא אל העם, העם יבוא אליך".

מארגני ההפגנה הם אנשי פורום "הלא נחמדים", שהוקם על ידי משה כהן, כרמן אלמקייס וברק סגל, שלושתם פעילים העוסקים בנושאים הקשורים למחאה עוד מהקיץ שעבר.

משה כהן, אמר ל"כלכליסט" כי "המטרה של ההפגנה היא לקדם את נושא הדיור הציבורי שיובש במשך שני עשורים. יש בארץ אנשים שהם זכאי דיור ציבורי כבר 12-10 שנה ולא נותנים להם דירות. אנו רוצים לשנות את השיטה, שלא רק אמהות חד הוריות לארבעה ילדים יהיו זכאיו לדיור ציבורי, כי השיטה כיום גורמת לכך שהרבה אנשים זרוקים ברחובות. נמאס לנו מהמצב הזה, ואנו רוצים לשנות אותו".

כהן כעס על כך שהגיעו שוטרים רבים למקום, והמפגינים נשלחו לעמוד מאחורי המחסומים. "המכוניות מעניינות אותם יותר מאשר האנשים", אמר כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
עוד מעט לא נחשוב בכלל על דיור אלא על "השרדות "חשבו כמה יוקר אחוזים יוספו על כל משפחה,
המחאה קמה (בקייץ הקודם) על הדיור, ובועת הנדל"ן, ומחירי הדיור העצומים, עברה לצדק החברתי(שאותה ביבי השתיק אחרי וועדת טרכטנברג, והבטחות איינספור) עכשיו נפתחה המחאה מחדש,,,, וגלשה למחאת הפראיירים והנטל החברתי , והשוויון החברתי בין המגזרים החרדי והערבי,,,, שאותה ביבי משתיק לאט בעזרת וועדת פלסנר- שאותה הוא מרסן (כמו טרכטנברג), ודוחה אט-אט, עד שאותה מחאה תיעלם. אבל כרגע אנו נאלצים למחאה לא נגד הדיור, אלא על ההישרדות של כל אדם, וכל משפחה. לרקע הגזירות שבאות , שיגדלו, ולא יפסיקו, ויגרמו למליוני אנשים,ומשפחות לחיות בעוני ורעב. עכשיו המיסים יתיקרו בעשרות אחוזים, ואף מוצרי היסוד שבלעדיהם אין אפשרות לחיות, כאשר משפחות לא יוכלו אפילו לשלם מיסים בכלל,(ינותקו ממיים, וחשמל, וייזרקו לרחוב, (שלא נראה לי שלביבי אכפת בכלל) ויצטרכו לפשוע כמו נרקומנים ,בכדי להביא אוכל לפיות הרעבים בבית, ,
ביבי, הזבל של המדינה  |  27.07.12
לכל התגובות