אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי כשנה: אינוונטק מוכרת את חלקה בפרויקט הרברט סמואל בת"א

אחרי כשנה: אינוונטק מוכרת את חלקה בפרויקט הרברט סמואל בת"א

ההשקעה שהיתה הראשונה של החברה בישראל, נמכרה ב-12 מיליון שקל למשקיע פרטי. מדובר בפרויקט הראשון שתכננה החברה להקים בישראל

29.07.2012, 15:36 | אסף גילעם

חברת אינוונטק, מקבוצת סנטרל יורופיאן (68.5%) שבשליטת נמרוד רינות ורות עופר הודיעה היום (א') כי היא מוכרת את אחזקתה בחברת הרברט על הים, בה החזיקה בכ-50% מפרויקט הנדל"ן בהרברט סמואל בתל אביב למשקיע פרטי. עבור המכירה תקבל חברת אינוונטק 12 מיליון שקל.

התמורה תשולם לאינוונטק במספר תשלומים עד ל-15 במאי 2013 כאשר מרביתם הינם בעבור החזר קרן הלוואות בעלים שהחברה נתנה לחברת הפרויקט.

מדובר בפרויקט הראשון שתכננה החברה להקים בישראל, לאחר שרוב פעילותה מרוכזת באירופה. החברה נכנסה להשקעה באפריל 2011, עוד תחת שליטתו של יולי עופר המנוח. אינוונטק רכשה קרקע ברחוב הרברט סמואל בתל אביב, בתמורה להעמדת הלוואה בסך של 5 מיליון שקל, עבור התשלום הראשון. בשלב ראשוני נחתם הסכם אופציה בקרקע בסך של כ-56 מיליון שקל, כשבכוונת החברה היה "ליזום, לתכנן ולהקים עליה פרויקט מלון ומגדל מגורי יוקרה על חוף הים". מאז השקיעה אינוונטק בפרויקט בעוד שתי הזדמנות, כשהאחרונה הייתה ביוני האחרון, אז הזרימה 2.5 מיליון שקל. יתרת ההלוואה עומדת כיום על 11.4 מיליון שקל.

עם העברת מלוא התשלומים, תקצה אינוונטק מניות לרוכש, כך שאחזקותיה ידוללו מ-50% ל-0.1%, שלאחר מכן תמכור את מניותיה לרוכש. החברה מדגישה כי טרם התקבלו מלוא החתימות והאישורים הנדרשים על ידי הצדדים למזכר ההבנות, וכן כי אין כל וודאות כי העסקה תצא לפועל.

מדובר על מימוש קטן, בעקבות המימוש המשמעותי שרשמה במאי האחרון. במאי חתמה אינוונטק על הסכם למכירת השליטה במלון "לה מרידיאן" בבודפשט בתמורה ל-30 מיליון שקל לקבוצת אל אבטור מדובאי. במסגרת העסקה מכרה החברה שבשליטת אינוונטק את אחזקותיה במלון לה מרידיאן בבודפשט בו החזיקה ב-95%.

החברה צופה לרשום רווח של כ-800 אלף אירו ברבעון השני (4 מיליון שקל) ותזרים של כ-17.5 מיליון שקל. לדברי החברה, היא ניסתה למצוא קונה למלון בשנתיים האחרונות "עקב המצב הכלכלי הקשה בו נתונה הונגריה בכלל ומצב התיירות בבירה ההונגרית בודפשט בפרט, הסובלת מהשפל הגדול ביותר מזה למעלה מעשור". בשנים האחרונות נאלצה אינוונטק להזרים כספים על מנת לעמוד בתשלום ההלוואה הגבוהה שחלה על המלון ואשר היוותה כ-80% מסך כלל ההלוואות במאזן אינוונטק.

לאינוונטק סדרת אג"ח אחת בהיקף התחייבות של כ-46 מיליון שקל הנפרעת (קרן) ב-4 תשלומים שווים החל מיולי 2013, הנסחרת כיום בתשואה של מעל ל-40%. עוד בטרם תשלום הקרן הראשון, לחברה נותרו שלושה תשלומי ריבית רבעוניים בהיקף של 1.2 מיליון שקל כל אחד. מנגד, לחברה סולו (בטרם השלמת העסקאות) יש בקופה כ-3.5 מיליון שקל (סולו). אינוונטק נשלטת בידי קבוצת פרימיום המחזיקה בכ-68.55% ממניותיה, וחברת לפידות הציבורית, שמכרה לה את השליטה, נותרה עם החזקה של כ-10.8%. היתר מוחזק בידי הציבור.

בנוסף, מחזיקה אינוונטק ב-50% מהונה המונפק של הרברט על הים חברה לפיתוח בע"מ ("הרברט על הים"), המחזיקה ב 50%- מהונה המונפק של "מיזמים" חוף תל אביב בע"מ ("מיזמים" או "חברת הפרויקט"). בכוונת החברה ליזום, לתכנן ולהקים פרויקט לבניה למגורים, או פרויקט המשלב מגורים, מסחר ומלונאות במקרקעין, הסמוכים זה לזה באזור רחובות הרברט סמואל והירקון בתל אביב ("פרויקט הרברט סמואל").

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות