אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה ירוויח מיליארד דולר מהסיבוב בפלאזה צילום: עמית שעל

תשובה ירוויח מיליארד דולר מהסיבוב בפלאזה

יצחק תשובה, שהשקיע מיליארד דולר ברכישה ושיפוץ מלון הפלאזה בניו יורק, צפוי להשלים את מכירת אחזקותיו בו. התמורה ממכירת הדירות, המלון ושטחי המסחר תסתכם ב־2 מיליארד דולר

30.07.2012, 11:58 | לירוי פרי

עסקת המכירה של מלון הפלאזה בניו יורק, שמוחזק על ידי אלעד גרופ של יצחק תשובה, תאפשר לו לסכם את הסיבוב עם רווח מוערך של כמיליארד דולר בתוך שמונה שנים. כבר בימים הקרובים צפויה להיסגר העסקה למכירת החלק המלונאי והמרכז המסחרי לידי ענקית ההשקעות ההודית, קבוצת סהרה גרופ, תמורת 575 מיליון דולר.

אלעד גרופ של תשובה רכשה את הפלאזה ב־2004 תמורת 675 מיליון דולר מידי קבוצת משקיעים שבראשה הנסיך הסעודי אל ווליד בן טלאל, שנחשב לאחר מאנשי העסקים העשירים בעולם. מיד לאחר מכן החלה אלעד גרופ בתוכניות השיפוץ של המלון, שהפך בחלקו גם לפרויקט של דירות יוקרה. עלות השיפוץ הכוללת הסתכמה בכ־400 מיליון דולר - מה שהעמיד את סך השקעתו של תשובה בפרויקט על כ־1 מיליארד דולר.

שנתיים לאחר הרכישה החל תשובה לקצור את הפירות, כשמכר 40% מהחלק המלונאי חזרה לבן טלאל תמורת 200 מיליון דולר. תשובה המשיך במסע המכירות כשהצליח למכור לאורך השנים את כל דירות היוקרה (כ־180 דירות) בתמורה לכ־1.4 מיליארד דולר. בעקבות מכירת הדירות, תשובה טיפס מעל לנקודת האיזון של הפרויקט - והתחיל להרוויח על ההשקעה.

במהלך השנה האחרונה החל תשובה לנהל מגעים מול סהרה גרופ, שצפויה לחתום על העסקה לרכישת חלקו של תשובה בפרויקט, ומאוחר יותר עשויה הקבוצה ההודית לרכוש גם את אחזקותיו של בן טלאל. תג המחיר שנקבע עומד על כ־575 מיליון דולר עבור החלק המלונאי, שכ־60% ממנו מוחזקים בידי אלעד גרופ, והמרכז המסחרי שמצוי בשליטה מלאה של תשובה. לפיכך, חלקה של אלעד גרופ צפוי להימכר תמורת כ־440 מיליון דולר.

בדצמבר האחרון הודיעה אלעד גרופ כי הצליחה למחזר הלוואה בגין הפלאזה בניו יורק בהיקף של כ־184 מיליון דולר. בניכוי ההלוואה, צפויה עסקת המכירה הנוכחית להניב לתשובה תזרים נקי של כ־200 מיליון דולר. אם משקללים את סך השקעותיו של תשובה בפרויקט, מדובר בפרויקט שהניב תשואה שנתית של כ־10%. אלעד גרופ מנוהלת כיום על ידי אודי ארז, שמונה לתפקיד לפני כשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

80 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
במקום להתבכיין - תלמדו ותהנו מהרווחים
מי שהיה משקיע במניית קבוצת דלק לפני מספר שבועות היה יכול לגזור היום מעל 50% רווח. המניה היתה 52000 לא מזמן והיום היא כבר עומדת על 85000. אפשר גם להנות מהרווחים של תשובה ולא רק לשבת בבית ולהתבכיין ולקנא. תהנו מהצלחה של אחרים! לתשובה לקח 8 שנים לעשות רווח של 100% והוא השקיע כמעט מיליארד שקל. לנו אין כל כך הרבה כסף אך אנחנו יכולים לפעמים לגזור רווח של 50% בכמה שבועות. נקודה למחשבה ושיהיה שבוע טוב!!!
משקיע חכם  |  01.12.12
לכל התגובות