אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה מחלקת היום דיבידנד של 280 מיליון שקל צילום: עמית שעל

תנובה מחלקת היום דיבידנד של 280 מיליון שקל

חלקה של מבטח שמיר המחזיקה ב-20.7% ממניות תנובה יסתכם ב-57.9 מיליון שקל. הדיבידנד לא יועבר ישירות למבטח שמיר אלא ליישות שהוקמה לצורך השליטה בחברה יחד עם אייפקס

30.07.2012, 08:38 | שהם לוי

חברת המזון תנובה מחלקת היום דיבידנד של 280 מיליון שקל לבעלי המניות. חלקן היחסי של אייפקס ומבטח שמיריחד (76.7%) יועבר לתאגיד הייעודי  (SPV) שמחזיק את המניות עבור שני הגופים. כספי הדיבידנד שיקבלו מבטח שמיר ואיפקס יועברו לטובת החזר חובות התאגיד השולט בתנובה.

חלקה היחסי של מבטח שמיר בדיבידנד שתקבל תנובה יסתכם ב-57.9 מיליון שקל, כך שקרן אייפקס תקבל את היתרה - 156.9 מיליון שקל.

חוקרי רשות הגבלים עסקיים על משרדי תנובה בגלילות, פשטו באמצע החודש על משרדי תנובה בגלילות. החוקרים החרימו מסמכים ולקחו בכירים בחברה לחקירה בעקבות חשד לעבירה על חוק ההגבלים. מההודעה לבורסה של מבטח שמיר, ביום החקירה עלה, כי החוקרים פשטו על המשרדים במטרה למצוא מסמכים הקושרים את תנובה עם רשתות השיווק.  

"כלכליסט" חשף בתחילת השבוע שעבר כי מאיר שמיר, בעל השליטה במבטח שמיר, החל במגעים לרכישת השליטה בתנובה. "כלכליסט" דיווח עוד בשבוע שעבר כי לפני שלושה שבועות נפגש שמיר עם ניקו הנסן, מנהל ההשקעות של אייפקס והאיש מספר 2 בקרן במסעדה בתל אביב. בפגישה הציג שמיר את המתווים האפשריים מבחינתו לרכישת החברה. זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל, לא נכחה בפגישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות