אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחוף הרצליה יוקמו עוד 3 בתי מלון עם 1,325 חדרים צילום: שאול גולן

בחוף הרצליה יוקמו עוד 3 בתי מלון עם 1,325 חדרים

מצפון למלון הוותיק דן אכדיה יוקם מלון בן 8 קומות, מלון מרכזי באותה גובה ומלון דרומי בן 17 קומות

30.07.2012, 13:29 | כלכליסט

ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית בתל אביב, אישרה את התוכנית למתחם דן אכדיה בהרצליה המשתרע ממלון דן אכדיה ועד למלון דניאל. במתחם קיימים כיום מלון , גן ציבורי ומגרשי טניס.

בתוכנית המוצעות נכללים שני יעודים עיקריים מלונאות בחלק הדרומי ושטח ציבורי פתוח בחלק הצפוני. היעוד המלונאי מאפשר כ- 1,325 חדרי מלון בשלושה מבני מלון - בניית מלון צפוני בן 8 קומות, בניית מלון אמצעי בן 8 קומות שיוקם בסמוך למלון הקיים שיישמר והקמת מלון דרומי בן 17 קומות.

מלון דן אכדיה, צילום: שאול גולן מלון דן אכדיה | צילום: שאול גולן מלון דן אכדיה, צילום: שאול גולן

במתחם יוקמו חניונים תת-קרקעיים עם  270 מקומות חניה לרווחת באי החוף. החלק הצפוני של המתחם המיועד כאמור לגן ציבורי יכלול בין השאר מעלית חוף ושבילי הנגשה אליה. פיתוח הגן יעשה בד בבד עם בניית המלון הצפוני הראשון.

התוכנית תואמת לעקרונות התכנון של המתחם על פי תמ"א 13/ 4 לפיהם יש לחבר את המרקם הקיים לים וליצור נגישות של תושבים אל שפת הים וכן ליצור טיילות מצוק וחוף ככל הניתן. כמענה לכך כוללת התכנית 4 צירי רוחב, שהעיקריים שבהם הם המשך רחובות מדינת היהודים וזבולון אשר מתחברים לשלושת הטיילות הכלולים במתחם - המצוק, החוף והים. כן תואמת התוכנית את תמ"א 12/ 1 ליעדיה בתחום פיתוח התיירות העירונית.

לתוכנית הוגשו התנגדויות של בעלי זכויות בסמיכות לתחום התוכנית. הטענות העיקריות נגעו לחסימת האוויר והנוף אל הים, קשיי תנועה וחניה ושינוי אופי הסביבה.

מהוועדה נמסר כי לאחר שחברי הוועדה שמעו את המתנגדים ובחנו את ההתנגדויות לאור מסמכי התוכנית ובהם תסקיר השפעה על הסביבה, הוחלט כאמור לאשר את התוכנית בכפוף לתיקונים קלים לנושאי שלבי הבנייה והפתרונות התחבורתיים. את התכנית תכנן משרד אדריכלים לייטרסדורף. יזם התוכנית - מלונות דן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הזוי לגמרי! הירוקים בודאי דאגו ודואגים שהבניינים לא יסתירו את הים
ושלעניים יהיו חדרים במחיר שווה לכל נפש. אכן גרמן מושחתת מאוד. האמת היא הולכת בדיייווווק בתוואי שהתווה ראש העיר האגדי לנדאו. ובאמת, מה הקטע של גרמן עם רמת השרון? איפה מתחילה הצביעות???
שלי , הרצליהשלי הרצליה  |  31.07.12
5.
רק בהולילנד - בעבור חופן דולרים..
לא יאמן, העירייה מוכנה לאשר כל דבר בשביל קצת כסף. לוקחים אזור יפה והורסים אותו באופן שיטתי. כבר היום פקוק ומבולגן שם בעיקר בסופי שבוע אז מה עושים? לא משקיעים בתשתיות חלילה אלא בונים פרויקט מגלומני שיגרום לחסימת הנוף ולבלאגן נוסף - הגיוני.
אלעד , הרצליה  |  30.07.12
לכל התגובות