אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טונרה גייסה 4 מיליון דולר בהובלת קרן כרמל צילום: אריאל בשור

טונרה גייסה 4 מיליון דולר בהובלת קרן כרמל

הסטארט אפ המוזיקלי, שפיתח מעין "קינדל תווים", דישדש בחודשים האחרונים מאז השתתף בתחרות של טקראנץ' - אך בקרוב מקווים בחברה להיכנס גם לתחום המוזיקה הפופולרית

30.07.2012, 19:21 | אסף גלעד

הסטארט-אפ המוזיקלי טונרה, שפיתח ספר תווים דיגיטלי לטאבלטים, גייס 4 מיליון דולר בהובלת קרן כרמל. טונרה פיתחה מעין "קינדל תווים", אפליקציית אייפד המשתמשת במערכת זיהוי קול מתוחכמת, שמסוגלת להציג בכל רגע נתון היכן הנגן נמצא ביצירה ומעבירה את דפי התווים בהתאם. בנוסף לכרמל, שהובילה את הסיבוב, השתתפו בגיוס גם קרן אינדקס הבריטית, קרן לול, לן בלווטניק, אלכס זובילגה מאולפני וורנר מיוזיק ומספר משקיעים פרטיים בהם יוסי מטיאס, מנהל המו"פ בגוגל ישראל, והאנג'ל הבכיר אילון תירוש.

טונרה דשדשה בחודשים האחרונים מאז השתתפה בתחרות ה'דיסרפט' של טקראנץ', ופעלה בעיקר בשוק הנישה של המוזיקה הקלאסית. אלא שהסכמים עליהם חתמה לאחרונה עם חברות הפצת מוזיקה כגון המו"ל Hal Leonard מבעלי הזכויות של תווים של שיריה של אדל והביטלס, יכניס אותה לתוך תחום המוזיק הפופולרית. החברה מקווה גם לחתום בזמן הקרוב על הסכם עם וורנר מיוזיק שאחראית על זכויות של אמנים כגון REM ומיילס דיוויס, שבכיריה מושקעים בטונרה.

יאיר לביא, מנכ"ל טונרה, צילום: אריאל בשור יאיר לביא, מנכ"ל טונרה | צילום: אריאל בשור יאיר לביא, מנכ"ל טונרה, צילום: אריאל בשור

הגרסאות הדיגיטליות של השירים נוצרות באופן ידני על ידי 15 מוזיקאים וסטודנטים, שתמורת תשלום מעלים את התווים לאתר. ההכנסות מגיעות מייצור ומכירת ספרי תווים דיגיטליים בחנות מקוונת.

המוצר הראשוני של החברה פותח עבור האייפד, אך בהמשך תשיק החברה גם אפליקצייה דומה לטאבלטים מבוססי אנדרואיד, ולאחר מכן אפליקציות לסמארטפונים הכוללים אקורדים של גיטרה ואפליקציות קריוקי. בחברה מעוניינים גם בפיתוח פיצ'ר חיפוש אקוסטי, כך שהמערכת תוכל לשלוף את התווים לכל יצירה מודרנית או קלאסית - גם אם רק תזמזמו אותה או תקשיבו לה ברדיו.

טונרה נוסדה בידי יאיר לביא ויבגני בגלפור בשנת 2008. היא מעסיקה כיום 10 עובדים ופועלת ברמת גן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות