אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל השמים הפתוחים: חודש סכסוך העבודה בחברות התעופה צילום: צביקה טישלר

בגלל השמים הפתוחים: חודש סכסוך העבודה בחברות התעופה

ההסתדרות: "נדהמנו לשמוע כי שר התחבורה חתם באופן מפתיע, במחטף, על הסכם שעשוי להוביל לאובדן פרנסתם של משפחות רבות - בניגוד גמור להחלטת ועדת הכלכלה של הכנסת"

31.07.2012, 18:31 | כלכליסט

ההסתדרות הודיעה היום על חידוש סכסוך העבודה שהכריזה בפברואר בחברות אל על, ארקיע וישראייר. הסכסוך חודש בעקבות המהלך שנקט שר התחבורה, ישראל כץ, שחתם אתמול על הסכם "השמים הפתוחים".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, שלח היום מכתבים להנהלות של שלוש החברות ועדכן אותם על חידוש הסכסוך. לדבריו, "בפברואר הכרזנו סכסוך ושר התחבורה הקפיא אז את מהלך החתימה על הסכם 'השמים הפתוחים' עם חברות התעופה הזרות. בעקבות זאת הודענו על הקפאת הסכסוך.

ישראל כץ, ציילום: אריאל בשור ישראל כץ | ציילום: אריאל בשור ישראל כץ, ציילום: אריאל בשור

"נדהמנו כעת לשמוע כי שר התחבורה חתם באופן מפתיע, במחטף, על הסכם שעשוי להוביל לאובדן פרנסתם של משפחות רבות. זאת בניגוד גמור להחלטת ועדת הכלכלה של הכנסת שדנה בנושא במאי והחליטה פה אחד לקרוא לממשלה ולמשרד התחבורה לעצור את ההתקדמות בהסכם השמיים הפתוחים".

ישראל והאיחוד האירופי חתמו אתמול בראשי תיבות על הסכם שמים פתוחים לאחר משא ומתן שנמשך יותר משלוש שנים. יישום ההסכם יימשך כחמש שנים במטרה לאפשר לחברות התעופה הישראליות להיערך למבנה התחרותי החדש בענף התעופה. במסגרת היישום המדורג, יתווספו מדי שנה שבע תדירויות שבועיות לכל יעד באירופה. במספר מצומצם של שדות תעופה מרכזיים באירופה שמשמשים כשדות מעבר לטיסות המשך, ושקיים בהם היקף תנועה משמעותי, היקף הגידול השנתי יהיה מצומצם יותר ויעמוד על תוספת של כשלוש תדירויות שבועיות מדי שנה. הדבר יספק הגנה מסוימת לחברות התעופה הישראליות לאורך תקופת ההסתגלות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ישראל כץ מגיע לך טפיחה על הכתף הגדולה והשמנה שלך!!אחרי שנים של אפס מעשה!!!
אוכלוסיית ישראל זקוקה כאויר לנשימה לצאת להתאוורר בחול כי אין לנו שכנים מסביב . מספיק העושק של טיסה לאילת במחיר טיסה לאירופה לכיוון אחד. גם פה אתה חייב לעשות משהו עם שלושת המוסקטרים ארקיע ישראייר (ישרא ער ) גם מטוסים פרופלור בדלק זול וקנייה זולה וגם מחיר בשמיים. אני מאוד מקווה שתלך עד הסוף כמו עמיתך מר כחלון כשר התקשורת !!!!!!!!!!!!! אחד שלא טס מעולם לאילת (כי יקר רצח ) אך סובל יום יום ולילה לילה ממטוסי ארקיע שטסים מעל פתח תקווה שכונת אם המושבות !!!למה לא טסים גבוה עד היום ונוחתים מהים ממש כפי שעושים בהמראה. התשובה היא , כי בהמראה הם טסים לים וצוברים גובה מספיק ואז טסים מעל הרצליה פיתוח - על תושבי הרצליה פיתוח הם לא יכולים !!
עיני לא רואה בעיניים!!!!!!!!!!! , סביון  |  11.09.12
8.
איזה מחטף?... אנחנו מפגרים אחרי העולם ב 10 שנים.
איזה מחטף?... אנחנו מפגרים אחרי העולם ב 10 שנים. תיקנסו לאתר של חברות "איזי ג'ט " ו"ריינאיר " ותראו איזה מחירים משיגים טיסות מלונדון לכל אירופה . שליש מחיר. מהאנחנו הישראלים פראירים של חברות שלא מתיעלות? פחות מחיר= יותר טיסות, יותר תירים, יותר מקומות עבודה. ובעיקר שהישראלים יוכלו לנסוע לחופשות= ויחזרו רגועים.
דנה  |  05.08.12
7.
7 מיליון ישראלים שבויים בידיהם של ועדי עובדים
למה אזרחי ישראל חייבים לשלם מחירים כפולים ומשולשים תמורת טיסות לחו"ל רק כדי "לשמור" על פרנסתם המפנקת של כמה עובדים? הרי אפשר לומר זאת על כל תחום: למה שלא יטילו מס של 500 אחוז על יבוא בגדים, כדי שהמתפרות פה יוכלו למכור לנו חולצת טריקו ב-300 שקל, כמו שהיה פה עד לפני 20 שנה?
גידי , קדמה  |  01.08.12
לכל התגובות