אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: מחיר הפגיעה בפרטיות גולשי האייפון - 22.5 מיליון דולר

גוגל: מחיר הפגיעה בפרטיות גולשי האייפון - 22.5 מיליון דולר

ה-FTC צפויה לקנוס את ענקית האינטרנט על שעקפה את הגנות הפרטיות של משתמשי הדפדפן ספארי. במקביל, החברה דוחה את בניית נגן המוזיקה השנוי במחלוקת שלה

01.08.2012, 10:58 | יוסי גורביץ
נציבות הסחר הפדראלית בארה"ב (FTC) אישרה בהצבעה הסכם קנס עם גוגל, במסגרתו תשלם החברה 22.5 מיליון דולר בשל פגיעה בפרטיותם של משתמשי ספארי באייפון, אך לא תודה באחריות פלילית. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי מספר מקורות שמקורבים ל-FTC. הודעה רשמית על ההחלטה צפויה להתפרסם בימים הקרובים.

לפני מספר חודשים נחשפה העובדה שגוגל התקינה בדפדפני ספארי לאייפון קבצי קוקיז שעקפו את הגנות הפרטיות בברירת המחדל - שחוסמת מעקב אחר הגלישה. גוגל טענה שהמעקב היה "מקרי", וכי היא לא אספה מידע אישי כמו שמות, כתובות או פרטי כרטיסי אשראי. יצוין כי בפרשת ריגול דומה, במקרה סטריט וויו, מסרה גוגל בעקביות מידע בלתי מדויק על היקף המעקב שלה ולאחרונה נאלצה להודות כי שמרה "בטעות" מידע שהתחייבה להשמיד.

הקנס שתשלם גוגל יפסיק את החקירה נגדה בנושא מצד הרגולטור האמריקאי, שבדק גם האם גוגל הפרה התחייבות שלא לפגוע בפרטיות שמסרה לו לפני שנה. עם זאת, שורה של רגולטורים בחו"ל, במיוחד באיחוד האירופי, צפויים לנקוט צעדים כנגד החברה בנושא זה.

מעקב מקוון. אילוסטרציה, צילום: Shutterstock מעקב מקוון. אילוסטרציה | צילום: Shutterstock מעקב מקוון. אילוסטרציה, צילום: Shutterstock

גוגל Q: מוות בעריסה?

בתוך כך, הודיעה גוגל אתמול (ג') כי היא דוחה את בניית נגן המוזיקה השנוי במחלוקת שלה, הנקסוס Q. לא ניתן עוד לרכוש את המכשיר אך גוגל אמרה כי לקוחות שכבר ביצעו הזמנה יקבלו אותו כשיהיה מוכן.

החברה אמרה כי היא רוצה "להפוך את המכשיר לטוב יותר". עם הצגתו של הגאדג'ט, בכנס I/O השנתי של גוגל לפני כחודש, נמתחה ביקורת על הפונקציונליות שלו (הוא מסוגל לנגן רק מוזיקה או סרטים שמגיעים ממכשירי אנדרואיד אחרים) ועל מחירו - שגבוה ביחס למכשיר מוגבל למדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות