אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הרחבת ההתנחלויות היא אסון בטווח הארוך" צילום: גיא אסיאג

"הרחבת ההתנחלויות היא אסון בטווח הארוך"

לפני כמה חודשים עורר קרוגמן סערה קטנה, כאשר פרסם בבלוג שלו פוסט קצר שבו הביע תמיכה באינטלקטואל היהודי פיטר ביינהרט ושיבח אותו על האומץ שהפגין בספרו "משבר הציונות"

02.08.2012, 09:55 | אורי פסובסקי

לפני כמה חודשים עורר קרוגמן סערה קטנה, כאשר פרסם בבלוג שלו פוסט קצר שבו הביע תמיכה באינטלקטואל היהודי פיטר ביינהרט ושיבח אותו על האומץ שהפגין בספרו "משבר הציונות". "מכאן נראה ברור שצעדי המדיניות צרי האופקים של הממשלה הנוכחית הם בעצם צורה ארוכת טווח של התאבדות לאומית - ואלה חדשות רעות ליהודים בכל מקום, ולעולם בכלל", כתב אז.

"בסופו של דבר, ישראל צריכה להגיע להסדר עם העולם הערבי", הוא אומר עכשיו. "ואף שזה יהיה דבר ממש קשה, כל המדיניות של הרחבת ההתנחלויות, שבעצם מסכלת כל אפשרות של פשרה כזאת, היא אסון בטווח הארוך. לעת עתה ישראל היא אי שנהנה מעליונות טכנולוגית וארגון טוב יותר, והיא צריכה לנסות לבנות את עתידה ארוך הטווח באזור מעמדת הכוח הזאת. כמו הרבה יהודים אמריקאים עם עמדות דומות, אני לא חושב על זה יותר מדי כי זה כואב מדי, אבל כשאתה חושב איפה הדברים יעמדו בעוד 20 או 30 שנה, זה נראה מאוד מאוד מדכא. נראה שההזדמנות לשלום בן קיימא מוחמצת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות