אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסדר החוב בדלק נדל"ן מורכב ומסובך לכימות כלכלי" צילום: אוראל כהן

"הסדר החוב בדלק נדל"ן מורכב ומסובך לכימות כלכלי"

כונס הנכסים הרשמי העביר בקשה לבית המשפט, לפיה החברה ונציגויות האג"ח יציגו את השווי הכלכלי של הסדר החוב. היום יגיבו הצדדים לבקשת הכנ"ר, ולאחר מכן תקבע השופטת ורדה אלשיך האם יש למלא את בקשתו

06.08.2012, 08:04 | לירוי פרי

רגע לפני שהסדר החוב בדלק נדל"ן מגיע להכרעה, כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) הטיל אתמול פצצה: על החברה ונציגויות בעלי האג"ח להציג את השווי הכלכלי של הסדר החוב, כך שגם המשקיע הפשוט יוכל לקבל החלטה מושכלת. "ההסדר נפרש על פני 652 עמודים. עסקינן בהסדר מורכב לקריאה ולפרשנות ואף מסובך עוד יותר לכימות כלכלי", כך מנמק הכנ"ר את בקשתו לביהמ"ש. הבוקר צריכים הצדדים להגיש לביהמ"ש את עמדתם לגבי בקשת הכנ"ר, ומיד לאחר מכן תקבע השופטת ורדה אלשיך האם יש ליישם את בקשתו.

בקשתו של הכנ"ר התקבלה ברגשות מעורבים. מבחינת החברה, הכנ"ר מבקש לחשוף מידע נוסף + מה שעלול לדחוק את בעל השליטה יצחק תשובה לפינה ולהציבו בסיטואציה שלא לשביעות רצונו. "על החברה לפרסם תרחישים אפשריים, מאחר שבידיה האינפורמציה המהימנה ביותר באשר לתוצאות התרחישים, כמו גם לסיכויי התממשותם", נכתב בבקשה.

מבחינת נציגויות האג"ח, חלק מהנציגים סבורים שאין בידיהם כל המידע הנדרש לביצוע התרחישים וקביעת שווי כלכלי לכל אחד מהם, ולכן היכולת לייצר תרחישים שכאלו מצויה בידי החברה. בנציגות אג"ח כ"ה סביר כי ינסו להחיל את תיקון 18 לחוק החברות (מינוי נאמן מטעם המדינה שיפקח על הסדר החוב) על דלק נדל"ן, וזאת אף שהתיקון ייכנס לתוקף רק על הסדרים שיחלו מהחודש הבא.

עוד מבקש הכנ"ר כי ניתוח הסדר החוב שבוצע על ידי פרופ' אמיר ברנע יבוצע במתודולוגיה שונה. לבסוף אמורה כל נציגות וכן החברה עצמה להגיש מסמך ובו כמה תרחישים, ההסתברות להתממשות כל תרחיש, נימוקים רלבנטיים ולבסוף השווי הכלכלי של ההסדר בהתאם לכל תרחיש. גם את התביעות שעלולות לעלות כנגד תשובה במקרה של פירוק, מבקש הכנ"ר לתרגם לכדי שווי כלכלי. בעלי האג"ח יוכלו לקבל החלטה מושכלת "רק כאשר יעמוד בפני הנושים מספר תרחישים מצומצם, שכל אחד מהם מתאר באופן כמותי התרחשות עתידית על פי ההסדר המוצע וביחס לחלופת הפירוק", כותב הכנ"ר.

יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, צילום: עמית שעל יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, צילום: עמית שעל

לנוכח ההתפתחויות שלחו אתמול החברה והנציגויות בקשה לבית המשפט לדחות בשבועיים את מועדי האסיפות. כל הסדרות מתנגדות להסדר לאחר שגם מנורה והראל, שמייצגים את סדרה ה', הצהירו כי אינם תומכים עוד בהסדר.

בתוך כך, דיווחה אתמול דלק נדל"ן כי עסקת בקינגהאם תוחרג ממה שהוגדר בהסדר החוב כסעיף חדלות הפירעון. סעיף זה אפשר לתשובה להפסיק את הזרמותיו לחברה (250 מיליון שקל על פני חמש השנים הראשונות של ההסדר) בעת קבלת צו פירוק או כאשר אחת משתי עסקאות תיפול: עסקת בקינגהאם או עסקת חניוני NCP.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
שתשובה יחזיר את החובות שלו, יש לו כסף והרבה
הרי זו ממש שערוריה. יצחק תשובה היה ידוע כמי שמחזיר חובות, על אחת כמה וכמה למחזיקי אג"ח. רק לאחרונה קראנו שהוא הרוייח כמיליארד ש"ח ממכירת מלון פלאזה בניו-יורק. אז יש לו כסף!!! שיחזיר את החובות שלו למחזיקי האג"ח. אם אני הייתי חייב כסף כך הייתי נוהג ולא מסתתר מאחורי חשבונאות מפולפלת. תשובה תחזיר את הכספים שלווית ממחזיקי האג"ח!!!
דוד א.  |  07.08.12
3.
מחזיקי האגח רוצים הסדר הגון עם בטחונות וללא פרצות שיתגלו בעתיד
יצחק תשובה הכניס בהסדר סעיפים אשר מאפשרים לו כסא מפלט לאי כיבוד התחייבויות בעתיד.אנו המחזיקים הסכמנו לתספורת מבלי שהחברה( שדורגה עד לא מזמן בדרוג גבוה) נחקרה ונבדקה ע"י מומחה של בית המשפט לגבי המהלכים שהביאו אותה למצב הנוכחי.אלא שתשובה ממשיך להתחכם בכל הסעיפים המשפטיים הפתוחים אשר מאפשרים לו בעתיד לא לכבד התחיבות להחזיר כסף.מאחר ומדובר בהסכם שימנע מאיתנו לתבוע בעתיד אנו דורשים שכל הבטחונות והפרצות בהסדר ייסגרו בהתאם לדרישת הנציגים.ללא זה אין כל טעם בהסדר פרוץ שלא יהיה שווה את הנייר שנכתב,בפרט כשהספקנו להכיר את אמינותו של יצחק תשובה.
עובדיה  |  06.08.12
1.
מחזיקי דלק נדלן מבקשים מהשופטת למנות בודק מטעם בית המשפט לחברה
חברת דלק נדלן סרבה עד כה לאפשר לשותפיה מחזיקי האגח לקבל לידיהם את ספרי החברה על מנת לבדוק את מצבה והמהלכים שהביאו אותה למצבה הנוכחי.מחזיקי האגח הפרטיים מחזיקים 1.5 מיליארד שקל משווי החברה וכדי לעשות החלטות מושכלות עליהם לקבל את כל הנתונים לבדיקה.כפי שאמר עורך דין רסלר רב הנסתר על הגלוי.בחברה בוצעו מהלכים לא חוקיים שפגעו בחברה ובמשקיעים.מחזיקי באח מבקשים מהשופטת לקבל לידיהם את ספרי החברה לבדיקת מומחה
יעקב  |  06.08.12