אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלום האריכה את מו"מ מכירת איקאה להראל לפי שווי של 289 מיליון שקל צילום: אלכס קולומויסקי

ישראלום האריכה את מו"מ מכירת איקאה להראל לפי שווי של 289 מיליון שקל

מחר אמור היה לפקוע המועד המקורי בו הבטיחה ישראלום שלא לנהל מגעים עם גופים אחרים. החברה הודיעה על גיבוש עקרונות להסכם המכירה

06.08.2012, 17:27 | גיא בן סימון

ישראלום האריכה את המשא ומתן למכירת איקאה והודיעה כי לא תנהל משא ומתן עם גופים אחרים, חוץ מהראל, עד ל-23 לחודש. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בתחילת יוני הראל שלחה לישראלום מכתב בו הביעה את כוונותיה לרכוש מהחברה 50% ממבנה איקאה בנתניה, בהם מחזיקה ישראלום.

זו הפעם השנייה שישראלום מאריכה את התקופה בה לא תנהל משא ומתן למכירה עם גופים אחרים. ב-24 ביולי האריכה ישראלום את המועד ל-7 לאוגוסט - מחר.

ישראלום הודיעה כי על פי העקרונות המתגבשים המכירת תכלול את מלוא הנכס לפי שווי של 289 מיליון שקל. במידה והעסקה תתממש ישראלום צופה רווח של 77 מיליון שקל.

ישראלום, בשליטת מתיו ברונפמן, שפעילותה המרכזית היא אחזקה של 18% משופרסל, מחזיקה ב־50% מהנכס בנתניה. החברה יחד עם בריטיש ישראל רכשו ב־2009 את בית איקאה בנתניה תמורת 185 מיליון שקל מחברה אחרת של ברונפמן ופישר - אירוס הגלבוע. המחיר שיקף אז תשואה שהוערכה בשוק ב־7.3%. דמי השכירות שמשלמת איקאה ישראל, גם היא בשליטת ברונפמן, עומדים כיום על 15.5 מיליון שקל לשנה.

ישראלום היא חברה פרטית, שנחשבת לתאגיד מדווח בשל חוב לבעלי אג"ח (סדרות ד', ה', ו') בהיקף כולל של כ־250 מיליון שקל (קרן וריבית). החברה פעלה בעבר בתחום הנדל"ן, אולם מאז 2009 ביצע מימוש נכסים מאסיבי בהיקף של מאות מיליוני שקלים, וכעת נותרה עם נכסי נדל"ן ספורים. ישראלום מחזיקה בכ־19% ממניות שופרסל, וב־85% ממניות פאלאס תעשיות הציבורית שעוסקת בייצור ושיווק של נרות, מגבונים ומוצרי אלומיניום ונייר.

 , צילום: ענר גרין צילום: ענר גרין  , צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות