אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מעבירים את החופש: קפה בוץ

בזמן שהילדים מתלכלכים בבוץ באישורם של ההורים, המבוגר המלווה יכול ללגום קפה ולאכול גרנולה אורגנית במשק ברזילי במושב ירקונה בשרון

07.08.2012, 10:05 | לרה רוטר
המשחק בבוץ מלחיץ הורים מסוימים, אבל עבור מרבית הילדים, בגיל הרלבנטי, מדובר בכיף, גם אם הפעם מדובר במסגרת פחות ספונטנית - אפילו מאוד מאורגנת.

הלכלוך הוא העניין המרכזי פה, וזה כל הכיף. מומלץ להגיע בכפכפים רחיצים ובגדים ישנים שלא חבל להשליך לפח. הפעילות מתחילה בהכנת הבוץ - ערבוב של אדמה, מים, קש וחרסית - שאחריה יוצאים הילדים לטיול קצר בשבילי גינת הירק, עד שהבוץ מתייבש קצת ומוכן למריחה. בשובם הם מתבקשים להרטיב את הבוץ שנמרח בפעילויות קודמות על גבי קונסטרוקציות שיהפכו בסופו של דבר לספסלי ישיבה, ולהוסיף עליהן את הבוץ החדש שהכינו.

לישת הבוץ והמריחה הלהיבו את הילדים. הקטנטנים נהנו מהמשחק בחול ובמים, והגדולים יותר הבינו שמבוץ אפשר לבנות מגוון של דברים - במקומות רבים בעולם אפילו בתים.

בזמן שהילדים עסוקים בפעילות, להורים יש בונוס: בבית הקפה והמסעדה של משק ברזילי, שמתמחה בתפריט אורגני ומשתמש בירקות מגינת הירק שלו, אפשר לבלות שעה וחצי ואפילו יותר באוויר הפתוח. כשהילדים מתלכלכים אפשר ללגום מיץ גזר, לאכול גרנולה ולאגור כוחות לפעילות הבאה.

יוצרים בבוץ. הילדים הכינו ספסלי ישיבה, צילום: לרה רוטר יוצרים בבוץ. הילדים הכינו ספסלי ישיבה | צילום: לרה רוטר יוצרים בבוץ. הילדים הכינו ספסלי ישיבה, צילום: לרה רוטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות