אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בפייסבוק: הימורים בכסף אמיתי

חדש בפייסבוק: הימורים בכסף אמיתי

הנהלת הרשת החברתית אסרה מאז הקמתה על הצגת אפליקציות הימורים מכל סוג. היום נודע כי פייסבוק אישרה את Bingo Friendzy - יישום שמאפשר להמר בכסף אמיתי וזמין בשלב זה רק בבריטניה. המטרה: הגדלת רווחיה, לאחר צלילת מניות החברה

07.08.2012, 16:14 | עומר כביר
פייסבוק מהמרת על המהמרים: הרשת החברתית הגדולה בעולם שינתה את מדיניותה ומתירה מעתה למפתחים ליצור אפליקציות בהן אפשר להמר בכסף אמיתי. סנונית ראשונה של המדיניות החדשה זמינה כבר היום למשתמשי הרשת החברתית בבריטניה - אפליקציית בינגו בשם Bingo Friendzy.

הצגת אפליקציות הימורים בפייסבוק נאסרה על פי תנאי השימוש באתר מאז הקמתו. נאסרו גם הגרלות, משחקי קזינו, הימורים על אירועי ספורט, בינגו ואף פוקר (שחסידיו טוענים בתוקף כי אינו משחק הימורים אלא כזה המבוסס על יכולות קריאת תגובות היריבים). היום (ג'), שונו תנאי השימוש למפתחי אפליקציות, וכעת ניתן להעלות אפליקציות הימורים לאתר אחרי קבלת אישור בכתב. הנהלת פייסבוק החלה לבנות את המהלך בסוף השנה שעברה.

השינוי נעשה במקביל להכרזה על אפליקציית הבינגו החדשה, שפותחה על ידי חברת ההימורים המקוונת Gamesys. “הימורים הינם מאוד פופולריים ותחת רגולציה טובה בבריטניה", אמר ראש תחום הגיימינג של פייסבוק באירופה, המזרח התיכון ואפריקה, ג'וליאן קודורניו, לעיתון הבריטי פייננשל טיימס. “בעבור מיליוני שחקני בינגו מדובר כבר כיום בחוויה חברתית, ולכן זה הגיוני שגם אנחנו נציע אותה".

פתרון לבעיית רווחי פייסבוק?

לא צריך לתהות יותר מדי מדוע פייסבוק החליטה לאפשר הימורים דווקא עכשיו. מאז הנפקתה לא שבעה החברה נחת, ומנייתה נסחרת כיום בשווי ניכר מתחת למחירה הראשוני. הדו"ח הרבעוני הראשון של החברה, שפורסם בסוף יולי, אמנם עמד בציפיות אך בעקבותיו נכנסה מניית החברה לסחרור נוסף, שכן הוא הדגיש את תלותה של פייסבוק בהכנסות מפרסום.

ברשת החברתית נואשים לפתח אפיקי הכנסה חדשים ומגוונים יותר, והימורים מקוונים נתפסים בוודאי בחברה כתחום פופולרי ורווחי במיוחד. החיבור ליכולות החברתיות של פייסבוק יקל בוודאי למשוך משתמשים שונים לאפליקציות ההימורים שעוד יצטרפו לזו הקיימת.

“בינגו נמצא בצד הרך של עולם ההימורים, ובינגו מקוון כולל לרוב גם צ'ט לשיחה עם שחקנים נוספים, אז ברור למה הוא מתאים לפייסבוק", אמר לפייננשל טיימס מנכ"ל איגוד ההימורים המרוחקים, קלייב הוקסווד. “הרבה אנשים שאלו למה פייסבוק לא עשו את זה קודם, לאור הקושי שלהם לייצר הכנסות".

חזית חדשה מול הרגולטורים

הכניסה לתחום ההימורים המקוונים תאלץ את פייסבוק להתמודד עם דרישות רגולציה קשיחות ומחמירות. עם זאת, נראה שהחברה בחרה להתמודד עם קושי זה באמצעות הסתמכות על מפתחים חיצוניים שמכירים את התחום על בוריו. Gamesys, למשל, הינה אחת מחברות ההימורים המקוונות הגדולות בבריטניה.

פייסבוק תימנע מלאפשר הימורים במדינות בהן הם אסורים על פי חוק - במיוחד במדינות בהן יש לה נוכחות פיזית כמו ארצות הברית. לכן, משתמשים בישראל שמקווים שיוכלו בקרוב להמר עם חברים ברשת החברתית צפויים להתאכזב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות