אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לעוד פינוי בינוי: אושרה תוכנית של מצלאווי בקרית אונו צילום: עמית שעל

בדרך לעוד פינוי בינוי: אושרה תוכנית של מצלאווי בקרית אונו

מצלאווי נחשב לחלוץ בתחום הפינוי בינוי; התוכנית הנוכחית תאפשר פינוי 48 יחידות דיור והקמת 120 יחידות דיור בשני מתחמים

08.08.2012, 09:50 | דותן לוי

היזם סמי מצלאווי, מי שנחשב לחלוץ תחום הפינוי בינוי בישראל, יקים פרויקט נוסף בקרית אונו. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל אביב החליטה לאשר את תוכניתו למתחם שאול המלך בקרית אונו לאחר ששמעה את ההתנגדויות.

מדובר בתוכנית להתחדשות עירונית במסגרת פרויקט פינוי בינוי. התוכנית משתרעת על שטח של כ-9.5 דונם בין הרחובות 'דרך לוי אשכול', 'ירושלים' ו'שאול המלך' ומהווה את המשכו הצפוני של פרויקט פינוי בינוי "שאול המלך" שנבנה ואוכלס .

במסגרת התוכנית יפונו 48 יחידות דיור ובמקומן יוקמו 120 יחידות דיור בשני מתחמי מגורים: מתחם דרומי, אשר יכלול בניין בן 14 קומות עם 56 יחידות דיור, ומתחם צפוני, של בניין בן 16 קומות עם 64 יחידות דיור. 10% מתוספת יחידות הדיור יהיו דירות קטנות, בשטח של עד 75 מ"ר ליחידת דיור, ובסך הכל יתווספו למתחם זה 72 יחידות דיור.

פינוי בינוי בקרית אונו (ארכיון), צילום: עמית שעל פינוי בינוי בקרית אונו (ארכיון) | צילום: עמית שעל פינוי בינוי בקרית אונו (ארכיון), צילום: עמית שעל

בנוסף כוללת התוכנית את הקמתה של רחבת כיכר עירונית במתחם הצפוני כאשר החזית המסחרית בשני מבני המגורים פונה לכיכר זו. כמו כן, יוקם חניון ציבורי תת קרקעי של 77 חניות.

התוכנית הופקדה בוועדה המחוזית בנובמבר 2010 יחד עם תוכנית נוספת גדולה יותר של מצלאווי למתחם הכלנית והרוגי המלכות, אשר אושרה גם היא לפני כחודש. במתחם זה מתוכננת הריסת 92 יחידות דיור ובנייה של 350 יחידות דיור חדשות.

לדברי שוקי דוידוביץ', מנכ"ל חברת מצלאווי, שתי התוכניות שאושרו לאחרונה הן תוכניות המשך לתוכנית פינוי בינוי גדולה שביצעה החברה בעיר וכללה פינוי של 168 יח"ד ובינוי של 515 יח"ד. התוכנית של שאול המלך תוקם מצפון לתוכנית הקיימת והתוכנית הגדולה יותר של 350 יחידות דיור תוקם מדרום. "בימים אלה אנחנו עובדים על תוכניות ומקווים להתחיל בקרוב", הוא מסביר.

במקביל, החברה מקדמת בימים אלה תוכנית לפינוי בינוי ברחוב הרימון לפינוי של 32 יחידות דיור ובינוי של 108 יחידות דיור. תוכניות פינוי בינוי באזור זה התבצעו ביחס של 1:3 ומעלה (בנייה של 3 יחידות דיור על כל יחידה שנהרסה) אך התוכנית האחרונה שאושרה משקפת יחס נמוך יותר של 1:2.5. דודוביץ' מסביר כי הסיבה לכך היא שמדובר בהשלמה של תוכנית קיימת ובתוכניות הנוספות היחס גבוה יותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות