אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוון אימג'ינג הודיעה על כישלון חלקי בניסוי הגלולה; גיוון: "זה לא פגע בתוכניות העסקיות" צילום: סיון פרג'

גיוון אימג'ינג הודיעה על כישלון חלקי בניסוי הגלולה; גיוון: "זה לא פגע בתוכניות העסקיות"

הניסוי הקליני שערכה גיוון אימג'ינג בגלולת Colon 2 לטיפול בסרטן המעי הגס אינו עומד בתנאים להגשת הבקשה לשיווק בארה"ב. החברה הורידה תחזית ההכנסות ל-2012. מגדל שוקי הון: "מנוע הצמיחה של החברה נקטע"

08.08.2012, 10:13 | גיא בן סימון

"גודל השוק הפוטנציאלי ירד כרגע אך בשוק של 1.7 מיליארד דולר זה לא פגע בתוכניות העסקיות. אנחנו עומדים מאחורי התכנית לזמן הארוך שהצגנו בתחילת השנה לפיה אנו נגיע ל-450 מיליון דולר. הייתי מעדיף שזה לא היה קורה אבל זה ממש לא סוף עולם ולא קרוב לזה", כך אמר בשיחה עם "כלכליסט" יובל ינאי מנהל גיוון אימג'ינג בישראל.

גיוון אימג'ינג- המוחזקת על ידי דסק"ש (15%) ואלרון (31%) החברה בת של דסק"ש (50.5%) - הודיעה כי מנתונים ראשוניים של הניסוי הקליני שערכה בגלולת Colon 2 לטיפול בסרטן המעי הגס אינו עומד בתנאי הגשת הבקשה ל-FDA לאישור שיווק הגלולה בארה"ב.

מהודעת החברה עולה כי הניסוי אינו תומך בהתוויה העיקרית לצורך בדיקות סקר של כלל האוכלוסיה אלא רק כאמצעי אבחון משלים בחולים שלא יכולים לעבור קולונוסקופיה. "מדובר בפגיעה משמעותית, שכן הגלולה אמורה להיות מנוע הצמיחה של החברה והוא נקטע", אמר בשיחה עם "כלכליסט" מצביא רענן מנהל השקעות במגדל שוקי הון. למרות ירידת מעמדה של הגלולה כמוצר העיקרי גיוון מעריכה את פוטנציאל מכירות הגלולה ב-1.7 מיליארד דולר בארה"ב. החברה תגיש את בקשתה ל-FDA בבעון הרביעי של השנה.

בתוך כך, במסגרת דו"חותיה לרבעון השני של השנה גיוון אימג'ינג הורידה את תחזית ההכנסות ל-2012. כתוצאה מהמשבר באירופה והכנסות נמוכות מהצפוי מפעילות החברה באסיה ברבעון הראשון של השנה, גיוון אימג'ינג מורידה את תחזית ההכנסות ל-2012 מטווח של 190-200 מיליון דולר לטווח של 185-190 מיליון דולר. החברה צופה כי הרווח למניה יסתכם בשורה התחתונה של טווח התחזיות. החברה צופה כי הרווח למניה (NON-GAAP) יסתכם ב-0.8-0.7 דולרים למניה.

ברבעון השני של השנה החברה רשמה תוצאות מעורבות. ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב-44.5 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 44.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי הסתכם ברבעון השני של השנה ב-5.5 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 4.8 מיליון דולר ברבעון השני אשתקד.

הרווח הנקי עלה ב-21% ל-4.9 מיליון דולר, או 0.16 דולרים למניה (בדילול מלא), לעומת רווח נקי של 4.1 מיליון דולר, ו 0.13 סנט למניה (בדילול מלא), ברבעון המקביל אשתקד.

 , צילום: סיון פרג צילום: סיון פרג'  , צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות