אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיץ' אישררה את דירוג החוב של גרמניה עם תחזית יציבה צילום: בלומברג

פיץ' אישררה את דירוג החוב של גרמניה עם תחזית יציבה

סוכנות הדירוג השאירה את הדירוג בדרגת "AAA" מכיוון שגרמניה הציגה צמיחה כלכלית וירידה בשיעור האבטלה במהלך השנתיים האחרונות, למרות המשבר באירופה

08.08.2012, 17:28 | סוכנויות הידיעות
סוכנות הדירוג פיץ' אישררה היום (ד') את דירוג האשראי המושלם של גרמניה בדרגת "AAA" עם תחזית יציבה. זאת בעקבות הביצועים הטובים של כלכלת המדינה במהלך השנתיים האחרונות למרות המשבר באירופה וההאטה בצמיחה הגלובלית.

"על רקע ההתאוששות הגלובלית השבירה והחמרת המשבר בגוש היורו, גרמניה הצליחה לרשום צמיחה בתמ"ג וירידה בשיעור האבטלה, חלק מכך בזכות רפורמות שנעשו מבעוד מועד", כתבה סוכנות הדירוג בהודעה.

קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, צילום: בלומברג קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל | צילום: בלומברג קאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, צילום: בלומברג

פיץ' ציינה שגרמניה היא הכלכלה המפותחת הגדולה היחידה שרשמה שיעור אבטלה נמוך יותר במחצית הראשונה של 2012 מאשר במחצית הראשונה ב-2007.

החדשות צפויות לספק רוח גבית לגרמניה לאחר שסוכנות הדירוג מודי'ס שינתה את תחזיתה לגבי דירוג החוב של המדינה מיציב לשלילי ב-24 ביולי. מודי'ס הסבירה את הורדת תחזית הדירוג באפשרות שיוון תצא מגוש היורו מה שיגרום לכך שהעלויות של החוב שלה יפלו על המדינות באירופה דירוג חוב גבוה.

לפי פיץ' יש מספר גורמים שעובדים לטובתה של גרמניה, כולל צמיחה כוללת בתמ"ג של 5.8% מאז 2010, בהשוואה ל-2.3% בגוש היורו, מדיניות הבנק המרכזי באירופה נוטה לטובתה, תשואה נמוכה על האג"ח ועודף תקציבי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות