אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ביטול עיסקת משאב, משפחת לבנת יוצאת מהשליטה באי.די.בי

למרות ביטול עיסקת משאב, משפחת לבנת יוצאת מהשליטה באי.די.בי

המשפחה הודיעה אתמול רשמית כי לא תממש את האופציה שניתנה לה לרכישת חברת משאב. בני השפחה הבהירו כי צבי, שי וזאב לבנת לא יחזרו לכהן כדירקטורים בחברות קבוצת אי.די.בי

08.08.2012, 18:17 | גולן חזני

משפחת לבנת ממשיכה כרגיל בתהליך היציאה שלה מקבוצת השליטה באי.די.בי. בני המשפחה הבהירו כי אין בכוונתם לדחות את המהלך וכי צבי, שי וזאב לבנת, לא יחזרו לכהן כדירקטורים בחברות קבוצת אי.די.בי, תפקידים מהם התפטרו לפני כחודש.

הסיבה המרכזית ליצאת המשפחה מהשליטה היא מגבלת קבוצת לווים, שכן הבנקים נמנעו מלהעניק הלוואות לחברות הפרטיות של הקבוצה מאחר שנכללו בקבוצת הלווים שכללה את אי.די.בי. "אין שום סיבה שהמשפחה תישאר בשליטה באי.די.בי, ותמשיך לסבול מהמגבלה הזו", אמר מקורב לקבוצה.

המשפחה הודיעה אתמול רשמית כי לא תממש את האופציה שניתנה לה עד ה-15 באוגוסט לרכישת חברת משאב. המשמעות: היא כי מפעל המלט נשר ישאר בידיו של לן בלווטניק בעל השליטה החדש בכלל תעשיות.

צבי לבנת צבי לבנת צבי לבנת

העיסקה אמורה היתה להתבצע לפי שווי של 2.4 מיליארד שקל לנשר, אולם החלטת הממונה על ההגבלים לאסור על נשר מתן הנחות לשני הלקוחות הגדולים שלה, הנסון ורדימיקס, הביאה לחוסר כדאיות כלכלית בביצוע העיסקה בשווי זה. מדובר בשתי חברות שמהוות 43% מההכנסות של נשר ובשימוע שנערך במשרדי הממונה פרופסור דייויד גילה, טענו נציגי החברה ומשפחת לבנת כי הנסון ורדימיקס המהוות מעל 40% מהכנסות נשר השנתיות, יעדיפו לייבא מלט בעצמן ממפעלים שהן מחזיקות במצרים ובקרואטיה, ויפסידו לרכוש את המלט מנשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות