אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק בגוגל: משכורת גם לאחר המוות צילום: בלומברג

רק בגוגל: משכורת גם לאחר המוות

עובדי גוגל זוכים להטבות שונות ומפנקות, אך לאחרונה הוחלט על בונוס נוסף: בני זוג של עובדים שמתו יקבלו מהחברה 50% ממשכורתם במשך עשור

09.08.2012, 15:25 | סוכנויות הידיעות

ההטבות לעובדי גוגל הן אולי הטובות ביותר בעולם – תספורות חינם, מזון גורמה, רופאים צמודים ועוד. ראיון עם אחראי כוח האדם הראשי בחברה, לאסלו בוק, מגלה שהטבות מסוימות ניתנות אפילו לאחר המוות. 

"זה עשוי להישמע מגוחך, אבל הכרזנו לאחרונה על הטבות מוות בגוגל", אמר לאחרונה בוק בשיחה שקיים עם מגזין "פורבס". לדבריו, בני הזוג של כל עובד גוגל שימות יקבלו צ'ק על סך 50% ממשכורתו של הנפטר בכל שנה עד לעשור אחרי מותו. מפתיע מכך, אין הגבלה למשך העבודה בחברה כדי ליהנות מההטבה הזו, מה שאומר שכל אחד מ-34 אלף עובדי החברה ברחבי העולם זכאים לה.

כל עובד בחברה זכאי ל"הטבת המוות", צילום: בלומברג כל עובד בחברה זכאי ל"הטבת המוות" | צילום: בלומברג כל עובד בחברה זכאי ל"הטבת המוות", צילום: בלומברג

אף כי גוגל אינה שרויה במצוקת מזומנים, ההטבה הזו שונה באופן מהותי משאר הפינוקים שמציעה החברה לעובדיה. הסיבה לכך היא שבעוד שאר הפינוקים נועדו להגביר את פריון העבודה של העובדים בזמן חייהם ובכך להחזיר לגוגל את ההשקעה בהם, במקרה הזה גוגל לא מרוויחה כלום. לדברי בוק, "זוהי הדרך שלנו לסייע למשפחות העובדים שלנו ברגע הקשה אך הבלתי נמנע של מות יקיריהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
למס' 20- אין לךמושג כמה גוגל עושים כסף מפרסום והורסים עסקים כך
היום כל אדם שמחפש שירות או מוצר מחפש בגוגל,המודעות עולות ואתה מקליק על המודעות הראשונות שעולות. כל הקלקה שלך על אתר עולה כסף לבעל האתר/השירות, התחרות כה גדולה שה מגיע לסכומים מטורפים של אלפי דולרים בחודש כשלא תמיד מקבלים הכנסה מזה, כך גוגל עושים מיליונים ועסקים קטנים ובינוניים נופלים כי העלות גבוהה מדיי. היום אין מקום אחר לא דפי זהב, לא עיתונים הכל עובר דרך גוגל שעושה ים כסף על חשבון כולנו. לא נראה לי שאתה אפילו מבין כמה גוגל שולטים היום וכמה כסף הם עושים מהמודעות האלה, מה שאדם לוחץ בחיפוש עולה לצד שני הרבה כסף וככל שהתחרות גדולה יותר גוגל עושים יותר. הם מאד מתוחכמים ונכנסים כל הזמן לעוד ועוד תחומים- גם כאלו שלא קשורים אליהם. לא נדבר על אנדרואיד ומחשבים ומפות שהם שולטים היום לכן אפל לא הכניסה את אפליקציית יוטיוב לדור החדש שלהם מה שיפגע בהם בטוח אך הם מפחדים שגוגל תשתלט עליהם בסוף איכשהוא.
יון , ניו יורק  |  09.08.12
לכל התגובות