אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך נעצר מלך ההורדות: פורסם סרט לכידתו של קים דוטקום צילום: רויטרס

כך נעצר מלך ההורדות: פורסם סרט לכידתו של קים דוטקום

משטרת ניו זילנד הציגה את סרט הפשיטה שערכה על אחוזתו של מייסד אתר מגהאפלוד - בהשתתפות מאה שוטרים, מסוקים וציוד לחימה. מדוע נדרש כוח שכזה כדי לעצור משתף קבצים?

09.08.2012, 13:20 | עומר כביר
סרטון וידיאו ששידרה הטלוויזיה בניו-זילנד מתעד את הפשיטה שנערה בתחילת השנה על אחוזתו של קים דוטקום, מייסד אתר ההורדות מגהאפלוד. הסרט מעלה שאלות לגבי היקף הצורך במבצע הגדול והמורכב ללכידת אדם שחשוד בעבירות לא אלימות - הפרת זכויות יוצרים והלבנת כספים.

ב-20 בינואר, יותר מ-100 שוטרים פלשו לאחוזתו של דוטקום, עצרו אותו והחרימו רכוש בשווי 42 מיליון דולר. דוטקום, שבימים אלו מתנהל דיון על הסגרתו לארה"ב, העלה טענות קשות נגד תקפות האישומים נגדו, ונגד הכוח הרב שהופעל לצורך מעצרו. בית המשפט עצמו פסל את צו החיפוש שהונפקו לצורך ביצוע הפלישה וקבע שהם לא-חוקיים.

סרטון הפלישה לביתו, ששודר בערוץ הטלוויזיה הניו-זינלנדי 3News, מחזק את טענתו. הסרטון לקוח ממצלמת המסוק שהשתתף בפלישה. הוא נפתח בנחיתת המסוק בכניסה לאחוזה, ומיד לאחר מכן יוצאים ממנו ארבעה אנשי ימ"מ ומקדמים אל תוך המבנה. חמישה שוטרים נוספים הגיעו במסוק שני מיד לאחר מכן.

ההצדקה לשימוש במסוק הייתה החשש כי המאבטחים של דוטקום יימנעו מכלי הרכב של המשטרה מלהתקרב לאחוזה. ואולם מצלמת המסוק, שהמריא מיד לאחר עזיבת אנשי הימ"מ, מראה כי כלי הרכב לא התקשו להגיע למקום והיו מול האחוזה שניות לאחר מכן. בבית המשפט העיד אחד השוטרים שהכוח הגיע לאחוזה כשהוא חמושים באקדחים וברובי סער.

לכוחות המשטרה נדרשו 13 דקות על מנת לאתר את דוטקום, שהמתין להם בחדר חירום סודי לכאורה, שהשוטרים ידעו על מיקומו. בראיון ל-3News מספר דוטקום כי כאשר איתרו אותו השוטרים התוצאות לא היו נעימות: “הם התקרבו אליי במהירות ובתוך שתי שניות הסתערו עליי. חטפתי אגרוף בפרצוף, בעטו בי במגפיים עד שנפלתי לרצפה, הכניסו לי ברכייה לצלעות, ואז הידיים שלי היו על הרצפה וגבר אחד עמד עליהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות