אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קווים זכתה במכרז: תפעיל אוטובוסים במודיעין וברמלה ציילום: אריאל בשור

קווים זכתה במכרז: תפעיל אוטובוסים במודיעין וברמלה

מחוץ לאוטובוסים יוצבו קוראי כרטיסים שיאפשרו לנוסעים המחזיקים ב"רב קו" לעלות גם מהדלת האחורית

09.08.2012, 14:06 | ליאור גוטמן

חברת התחבורה הציבורית קווים זכתה במכרז של משרד התחבורה והתשתיות הלאומיות להפעלת קווי האוטובוסים בערים מודיעין, מודיעין עילית ורמלה, לרבות הישובים סביבה. המכרז כולל גם הפעלת קווים בינעירוניים לערים השונות, שמופעלים היום על ידי חברות סופרבוס וקונקס.

חברת קווים פעילה היום בעיקר בפתח תקווה ועפולה, וזכייה באשכול החדש, שמכיל כ-350 אוטובוסים, תרחיב את היקף השימוש של ציבור הנוסעים בשירותי החברה. בחברה מעריכים שהיקף ההשקעה במכרז יגיע לכ-420 מיליון שקל, מתוכם כ-350 מיליון לרכישת צי חדש של מעל ל-300 אוטובוסים, והשאר יוקדש להתקנת מערכות אלקטרוניות בתחנות האוטובוסים. מנכ"ל קווים ציון פת מעריך שעם השלמת צי הרכב החדש תהפוך החברה למפעילת התחבורה הציבורית השלישית בגודלה בישראל, אחרי אגד ודן.

קווים התחייבה להגדיל את תדירות הנסיעה בכ-35% ולשפר את תנועת האוטובוסים באזורי מסחר, בתחנות הרכבת בערים השונות ובאזורי תעשייה.

נוסעים יוכלו לעלות גם מהדלת האחורית,                                צילום: שאול גולן נוסעים יוכלו לעלות גם מהדלת האחורית | צילום: שאול גולן נוסעים יוכלו לעלות גם מהדלת האחורית,                                צילום: שאול גולן

לטענת משרד התחבורה, על המכרז האמור התמודדו שש חברות שעברו את שלב המיון המוקדם: מטרופולין, קווים, אפיקים, נתיב אקספרס וקבוצת תנופה, המורכבת מחברת התחבורה הספרדית יורנטה וחברת מאיה טורס.

שר התחבורה ישראל כץ ציין שבמכרז החדש יופעל לראשונה בישראל קורא כרטיסים שיוצב מחוץ לאוטובוס, מה שיאפשר לבעלי כרטיס "רב קו" לדלג על המפגש עם הנהג ולהיכנס לאוטובוס גם מהדלת האחורית, בדומה למקובל בחלק ממדינות אירופה. לאורך מסלולי האוטובוסים של האשכול יוצבו יותר מ-200 עמדות לטעינת "כרטיס חכם" (כרטיס מגנטי שמאפשר מעבר בין מפעיל למפעיל) ושילוט אלקטרוני שיודיע לנוסעים על זמני ההגעה לכל תחנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות