אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההאטה בתעשיית המוליכים למחצה פגעה בתוצאות המ-לט ברבעון השני צילום: תמר מצפי

ההאטה בתעשיית המוליכים למחצה פגעה בתוצאות המ-לט ברבעון השני

הכנסות החברה ירדו ברבעון השני ב-28% והסתכמו ב-19.7 מיליון דולר. הרווח הנקי ברבעון קרס ב-80% לכמיליון דולר

09.08.2012, 22:33 | שהם לוי

רגע אחרי מכירת השליטה ב המ-לט לקרן פימי, מציגה החברה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני. תוצאות המ-לט נפגעו קשות מההאטה החריפה שעוברת תעשיית המוליכים למחצה בעקבות משבר החובות באירופה וההאטה החריפה בדרום מזרח אסיה.

המ-לט עוסקת בפיתוח וייצור של מחברים, ברזים ושסתומים בשני תחומי פעילות עיקריים. הראשון - פיתוח ייצור, שיווק ומכירה של מחברים למערכות פיקוח ובקרה תעשייתית. השני - מכירה וייצור של מחברים, ברזים ושסתומים בתעשיית המיקרו אלקטרוניקה.  

תוצאות המשבר ניכרו במיוחד בשורה העליונה של החברה, הכנסות המ-לט עמדו על 19.6 מיליון דולר, ירידה של 28% לעומת הכנסות של 27.4 מיליון דולר. מרבית ממכירות החברה מופנות לייצוא.

ההשפעה ניכרת במיוחד בשורה התחתונה של הרבעון השני. הרווח הנקי של החברה צנח ב-80% והסתכם במיליון דולר בלבד לעומת רווח נקי של 5 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2011.

מכירות המוצרים האולטרא נקיים של המ-לט ירדו ביותר ממחצית והסתכמו ב-10.2 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2012, לעומת 23.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2011. מכירות המוצרים של החברה לתעשייה התהליכית הסתכמו ב-31.6 מיליון דולר במחצית השנייה, לעומת 30.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

במחצית הראשונה של השנה הציגה החברה תזרים של 3.5 מיליון דולר מפעילות שוטפת, בהשוואה ל-4.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2011.

ב-26 ביוני 2012 הסכימה בעלת השליטה בחברה, דיסקונט השקעות, על מכירת השליטה (60.11%) בה תמורת 66.11 מיליון דולר לשותפויות פימי ברשות ישי דוידי. העסקה עדיין לא הושלמה סופית וממתינה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, מרכז ההשקעות ומספר בנקים מלווים של החברה. כמו כן, העסקה מותנית בכך שעד מועד השלמתה לא ייפגע הרכוש הקבוע שלה במידה כזאת שיימנע ממנה להמשיך את פעילותה כפי שהיא מתבצעת כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות