אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוני יצחקי ואביחי סטולרו מעוניינים להוציא את פעילות מיינרום מהבורסה צילום|: SHUTEERSTOCK

רוני יצחקי ואביחי סטולרו מעוניינים להוציא את פעילות מיינרום מהבורסה

בעלי השליטה ימכרו את מניותיהם לאיש הנדל"ן ושוק ההון שיר רויכמן וירכשו מהחברה את מלוא הפעילות שלה תמורת ההון העצמי

10.08.2012, 09:57 | אסף גילעם

בעלי השליטה בחברת מיינרום, הפועלת בתחום ההובלה הימית של מכולות ברומניה, מחפשים את הדרך מחוץ לבורסה. אביחי סטולרו, רוני יצחקי, יהודה סייג וארנון שפיר, המחזיקים יחדיו 71.24% מהון החברה, דיווחו אתמול (ה') לבורסה כי חתמו על הסכם מותנה למכירת כלל אחזקתם לאיש הנדל"ן ושוק ההון שיר רויכמן תמורת 1.8 מיליון שקל בלבד, לעומת שווייה בבורסה העומד על 6.2 מיליון שקל. הסיבה להנחה המשמעותית הינה העובדה כי בעלי השליטה היוצאים מתכננים לרכוש את מלוא פעילות החברה, על ידי חברה פרטית.

לפי התכנון, תרכוש אותה חברה פרטית את מלוא פעילות החברה בתמורה למחיר שיעמוד על הונה העצמי של החברה בסוף המחצית הנוכחית (כשנכון לסוף הרבעון עמד הון העצמי המיוחס לבעלי המניות על כ-10 מיליון שקל). בכדי לבצע את המהלך דרוש הסדר נושים המאושר בבית המשפט לפי סעיף 350. בנוסף לזאת, בטרם תועבר השליטה, המוכרים מתנים את המכירה בכך שדירקטוריון החברה ובית המשפט יאשרו לה לחלק דיבידנד מיוחד שאינו מקיים את מבחן הרווח (לחברה יתרת הפסד של מעל 22 מיליון יורו), כך שמלוא התמורה ששילמו בעלי השליטה היוצאים תמורת הפעילות תחולק להם כדיבידנד.

מיינרום הינה חברה שהציגה הפסדים מתמשכים ועקביים בכל השנים האחרונות. את הרבעון הראשון סיימה עם הפסד צנוע של 352 אלף שקל, לאחר שרשמה הפסד של 12 מיליון שקל ב-2011, והפסד של 21 מיליון שקל ב-2010.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות