אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוליוס בר רוכש את חטיבת ניהול העושר של מריל לינץ' צילום: בלומברג

יוליוס בר רוכש את חטיבת ניהול העושר של מריל לינץ'

הבנק השוויצרי ישלם כ-2 מיליארד דולר עבור הנכסים מחוץ לארה"ב, בין השאר בדרום אמריקה ובתל אביב

12.08.2012, 08:47 | גולן חזני

עסקת רכישת חטיבת ניהול העושר של בנק מריל לינץ' מחוץ לארה"ב על ידי הבנק השוויצרי יוליוס בר נסגרה בסוף השבוע - כך נודע ל"כלכליסט". הודעה על כך צפויה מחר.

מדובר על רכישת נכסים מנוהלים בהיקף של 80 מיליארד דולר בעיקר בארצות דרום אמריקה (ברזיל, ארגנטינה וצ'ילה), אולם גם במזרח הרחוק, בתל אביב, בבירות ובאיסטנבול.

החטיבה בתל אביב מנוהלת על ידי סיגל שפירא ומונה עשרה בנקאים. אלה יעברו לפעול תחת בנק יוליוס בר. החטיבות האחרות, המחקר ובנקאות ההשקעות יישארו בידי בנק אוף אמריקה מריל לינץ'.

יוליוס בר ישלם 2 מיליארד דולר ויעביר לשורותיו כ־2,000 בנקאים, כאשר בשלב זה לא ברור אם חלקם יפוטר. דבר המו"מ פורסם בעבר לצד הערכות כי רכישת החטיבה עשויה לסייע בהפחתת תלותו של הבנק הפרטי בשוק השווייצרי, שסבל פגיעה ברווחיות בעקבות המלחמה במקלטי המס ובסודיות הבנקאית בשווייץ.

מטה יוליוס בר בציריך, צילום: בלומברג מטה יוליוס בר בציריך | צילום: בלומברג מטה יוליוס בר בציריך, צילום: בלומברג

הרכישה תהיה הגדולה ביותר במגזר מאז שענקית הפיננסים ההולנדית ING מכרה נכסי בנקאות פרטית ב־2010 ליוליוס בר ולקבוצת אוברסי־צ'ייניז בנקינג קורפ בסכום כולל של 1.9 מיליארד דולר. גם קרדיט סוויס ורויאל בנק אוף קנדה הביעו עניין ברכישה.

יוליוס בר הוא השלישי בגודלו בשוייץ והגדול ביותר בניהול נכסי עושר. ב־2005 רכש נכסי בנקאות פרטית של UBS בעסקה שסימנה את תחילת ההתרחבות של הבנק ואת סיום השליטה של משפחת בר, שעליה שמרה מאז היווסדו ב־1890. היקף הנכסים הכולל בניהולו עומד על 300 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות