אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמנע ניסיון השתלטות על מגרש בנהריה: מבנה בלתי חוקי פונה צילום: אלכס קולומויסקי

נמנע ניסיון השתלטות על מגרש בנהריה: מבנה בלתי חוקי פונה

תושב נהריה הקים מבנה עץ על מגרש שמיועד לבנייה למגורים. לאחר שמינהל מקרקעי ישראל הגיש נגדו תלונה במשטרה, פינה את המבנה

12.08.2012, 11:52 | אריאל נוי

מבנה בלתי חוקי מעץ שהוקם במסגרת ניסיון השתלטות על מגרש בגודל של כ-4 דונם, המהווה חלק מתוכנית מתחם המיועד לבנייה למגורים בנהריה, פונה בסוף השבוע על ידי תושב נהריה בלחץ מפקחי מינהל מקרקעי ישראל.

המבנה פונה לאחר שמפקחי מינהל מקרקעי ישראל הגישו תלונה למשטרה נגד תושב נהריה, אשר על פי חשדות המינהל אחראי להקמת המבנה. התושב שנחשד בהסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנה מאסר בפועל, זומן לחקירה במשטרה, אך בחקירה טען כי כלל אין לו קשר להקמת המבנה.

לאחר החקירה הרס התושב את מבנה העץ והתלונן במשטרה כי הואשם שלא בצדק. למפקחי מינהל מקרקעי ישראל שהגיעו למקום לא נותר אלא להכריז על החזרת השטח למאגר הקרקעות הציבורי.

הקרקעות שעליהן ניסו להשתלט מסיגי הגבול הן קרקעות שהוגדרו עד לאחרונה כקרקעות חקלאיות, והוחכרו לאגודה השיתופית נהריה. לאחרונה הסתיים תהליך סיווגן מחדש של הקרקעות כקרקע לבנייה למגורים, והחל הליך החזרתן למינהל למטרת הקמת פרויקט מגורים חדש בהיקף של מאות יחידות דיור.

על פי המינהל, הפולש הקים מבנה עץ בלב אחד המגרשים במטרה לנסות ולהשתלט על הקרקע לקראת שיווקה. כעת, עם פינויו, תיפתח הדרך לשיווק הקרקעות ולהקמת יחידות הדיור המתוכננות.

שי קרפ, הממונה על הפיקוח במחוז חיפה של מינהל מקרקעי ישראל, הסביר ל"כלכליסט": "אין ספק כי הלחץ שמפעיל המינהל נגד עברייני קרקע, באמצעות כלים כמו תביעות כספיות על עלויות השימוש בקרקע ועלויות הפינויים ונקיטת הליכי ענישה פליליים באמצעות תלונות למשטרה, נותן פירות. לאחרונה אנו עדים לריבוי מקרים של פינויים עצמיים, בהם מבנים בלתי חוקיים ופלישות קרקע מוסרים מהשטח ללא צורך בפינויים יזומים העולים לקופת המדינה מיליוני שקלים רבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות