אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוז 77: עזרא דבח רכש מאמריקן איגל את רשת בגדי הילדים האמריקאית 77Kids צילום: אי אף פי

עוז 77: עזרא דבח רכש מאמריקן איגל את רשת בגדי הילדים האמריקאית 77Kids

דבח, אחיו של בעל השליטה בדלתא, רוכש 22 חנויות של מותג הילדים בארה"ב. אמריקן איגל תרשום הפסד של 35 מיליון דולר על המכירה

13.08.2012, 08:58 | גיל קליאן
עזרא דבח, אחיו של בעל השליטה בדלתא אייזק דבח, רוכש את רשת בגדי הילדים 77Kids. מדובר בתת־רשת של אמריקן איגל בארה"ב, שלא הצליחה להתרומם מאז נוסדה ב־2008. במאי האחרון החליטה אמריקן איגל למכור את תת־הרשת, וכעת הודיעה לרשות ניירות ערך האמריקאית, SEC, על העסקה.

אמריקן איגל לא ציינה את תג המחיר אך דיווחה כי תרשום הפסד של 35 מיליון דולר על המכירה. דבח ירכוש 22 חנויות של מותג הילדים, וכן את המלאי של הרשת לפי 65% מעלות המלאי.

אמריקן איגל לא רוותה נחת מרשת בגדי הילדים, שבשני הרבעונים שקדמו להודעת המכירה סבלה מהפסד תפעולי של 24 מיליון דולר לצד מכירות נמוכות של 40 מיליון דולר בלבד.

פתיחת חנות 77Kids. אמריקן איגל לא חוותה נחת , צילום: אי אף פי פתיחת חנות 77Kids. אמריקן איגל לא חוותה נחת | צילום: אי אף פי פתיחת חנות 77Kids. אמריקן איגל לא חוותה נחת , צילום: אי אף פי

ההחלטה למכור את 77Kids מיוחסת למנכ"ל אמריקן איגל רוברט הנסן, שנכנס לתפקידו בתחילת השנה וסירב להמשיך בפעילות בגדי הילדים המפסידה.

עבור דבח מדובר בקאמבק לתחום אופנת הילדים. במשך שני עשורים הוא עמד בראש רשת מוצרי הילדים והתינוקות The Children Place שאותה ייסד, והפך אותה לאימפריה המונה אלף חנויות ברחבי ארה"ב וקנדה. דבח נאלץ להתפטר מתפקידו בשנת 2007, על רקע בעיות הקשורות לדיווח על מניות שהחזיקה אשתו בחברה. לאחר מאבק משפטי ממושך הסכים דבח למכור את כל אחזקותיו ב־The Children Place (כ־16%). תחילה החברה קנתה ממנו מחצית מאחזקותיו תמורת כ־71 מיליון דולר, ובהמשך מימש דבח מניות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות