אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפע ימים: "מצאנו את אבן המואסנייט הגדולה בעולם"

שפע ימים: "מצאנו את אבן המואסנייט הגדולה בעולם"

אבן החן ידועה בזכות נדירותה בטבע ובזכות בוהקה החזק. החברה מוסרת כי שווי האבן שנמצאה טרם ידוע

13.08.2012, 14:46 | שי סלינס

שפע ימים (לשעבר אלוני מיתר), העוסקת בחיפוש וכריית אבנים יקרות, הודיעה היום (ב') לבורסה כי מצאה אבן יקרה ונדירה בשם מואסנייט (moissanite) בגודל של 4.1 מ"מ.

מדובר באבן הגדולה ביותר מסוג זה שהתגלתה עד היום בעולם, שכן למיטב ידיעת החברה המואסנייט הטבעי הגדול ביותר שנמצא עד היום לא עלה על 2.2 מ"מ.

החברה מוסרת כי המואסנייט, שהינו המינרל הקרוב ביותר בטבע ליהלום בדרגת קשיותו, ידוע כאבן חן יקרה יותר מהיהלום הן בזכות נדירותו בטבע והן בזכות בוהקו החזק העולה בהרבה ברמתו על בוהק היהלום.

מאוסנייט - לא ידוע השווי מאוסנייט - לא ידוע השווי מאוסנייט - לא ידוע השווי

מהחברה שבשליטת משפחת טאוב (34.9%) נמסר כי שווי השוק של המואסנייט שנמצא לא ידוע כיום, בשל העובדה כי זו הפעם הראשונה שנמצאת אבן מואסנייט בגודל שכזה. עקב נדירותו של המינרל, מיוצר המואסנייט בעולם אך ורק בשיטה סינתטית ונמכר במחיר כפול ממחיר היהלום הסינתטי.

חברת שפע ימים הוקמה ב-1999 כחברת לחיפוש יהלומים, אבני חן וזהב. החברה הוקמה במטרה לכרות אוצרות טבע הטמונים באדמת ישראל.

החברה מחזיקה כיום בהיתרים על המכרות במשרד האנרגיה והמים בשטח כולל של כ-660 אלף דונם. שטחי ההיתרים כוללים את אפיק נחל הקישון בעמק זבולון, עמק יזרעאל, הכרמל, אזור רמות מנשה ומגדל העמק.

הרבי מליובאוויטש המליץ

 

ב-1988 ביקר אריה גוראל, ראש עיריית חיפה דאז, במעמד חלוקת דולרים אצל הרבי מליובאוויטש, במהלכה אמר לו הרבי כי "בחיפה יש ים, ושם יש עמק, ובעמק נמצאים אבנים טובות ומרגליות".

לאחר מספר שנים, בהתבסס על קביעתו של הרבי, פנו קבוצת חסידי חב"ד לאברהם טאוב (שבבעלותו החברה) על מנת שיפעל לממש את נבואתו של הרב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות