אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמן זימן ראשי מחוזות בלשכת עוה"ד לשימוע בעניין הפרוטוקול המשופץ צילום: אלכס קולומויסקי

נאמן זימן ראשי מחוזות בלשכת עוה"ד לשימוע בעניין הפרוטוקול המשופץ

שר המשפטים, שנמנע עד כה מהתייחסות כלשהי לפרשת הפרוטוקול, זימן ליום שישי את ראשי המחוזות בלשכה לשטוח בפניו את טיעוניהם מדוע יש לנקוט בצעדים משמעותיים נגד השופטת אלשיך

14.08.2012, 10:16 | ענת רואה

שר המשפטים יעקב נאמן זימן את פורום5 ראשי המחוזות בלשכת עורכי הדין לשימוע בו יציגו בפניו את טיעוניהם מדוע עליו להפעיל את סמכותו ולהעביר את הטיפול בפרשת הפרוטוקול המשופץ של השופטת ורדה אלשיך לוועדה לבחירת שופטים או שיגיש נגדה קובלנה לבית הדין המשמעתי של השופטים.

לזימון יגיעו עו"ד אפי נוה יו"ר מחוז תל אביב, עו"ד יוסי חכם יו"ר מחוז חיפה, עו"ד אשר אקסלרד יו"ר מחוז ירושלים, עו"ד דני אליגון יו"ר מחוז הדרום ועו"ד ראיד עומרי סגן יו"ר מחוז הצפון, שמכהן בפורום במקומו של עו"ד חאלד זועבי החבר בועדה לבחירת שופטים ולכן נמנע ממעורבות מחשש לניגוד עניינים.

השופטת ורדה אלשיך, צילום: אוראל כהן השופטת ורדה אלשיך | צילום: אוראל כהן השופטת ורדה אלשיך, צילום: אוראל כהן

מדובר בהתייחסות ראשונה של השר נאמן בפרשה אשר מאז נחשפה ב"כלכליסט" בינואר 2012 שמר עד כה על שתיקה רועמת ונמנע מלהביע התייחסות כלשהי גם כשפורסמו ממצאי נציב תלונות הציבור על שופטים אליעזר גולדברג אשר קיבל התלונות נגד אלשיך שקבע כי היא הכניסה תיקונים בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה בכדי להחמיר תלונה שהגישה נגד עו"ד רפאל ארגז.

לאחר שנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס החליט למחול לשופטת אלשיך ולאפשר לה להישאר בתפקידה ובעקבות החלטה שנתנה אלשיך בבקשת פסילה שהוגשה לה ובה כתבה כי הפרשה התגלתה כ"עורבא פרח", פנו ראשי המחוזות לנאמן בדרישה שיפעיל הוא את סמכותו המקבילה. אמש העביר נאמן מכתב תשובה לראשי המחוזות ובו זימן אותם להופיע בפניו להשמעת טיעוניהם בעל פה ביום שישי הקרוב במשרד המשפטים בירושלים. נאמן כתב כי השימוע יערך טרם גיבוש עמדתו בסוגייה. העתק ממכתב התשובה נשלח גם לראש לשכת עוה"ד דורון ברזילי, ובמכתב נוסף שהועבר אליו הציע לו נאמן להגיע גם הוא לשימוע. ברזילי הודיע על כוונתו להגיע. 

לפי טענתם של ראשי המחוזות בפנייתם לנאמן, נפלו פגמים בהחלטת הנשיא גרוניס לגבי השופטת אלשיך, בין היתר בכך שגרוניס הסיק שאלשיך תיקנה אומנם פרוטוקול שלא כדין אבל באופן המשקף את המציאות. לדברי ראשי המחוזות – לא כך הם פני הדברים. בנוסף הם טוענים כי העדר המלצה מפורשת של הנציב להדיח את אלשיך אינה יכולה להוביל למסקנה כי מדובר ב"הסדר שלילי, כאילו הנציב אינו רואה הצדקה לנקיטת צעדים כאמור". את מכתבם סיימו בגינוי החלטתה של השופטת אלשיך שהגדירה הפרשה כ"עורבא פרח" וכותבים כי אלשיך הגדישה בכך את הסאה.

עו"ד נוה מסר בתגובה לזימון לשימוע בשמו ובשם פורום ראשי המחוזות: "פורום ראשי המחוזות מכבד את ההזמנה של שר המשפטים ונגיע כולנו ראשי המחוזות על מנת להציג בפני השר את עמדתינו כפי שכבר הובעה ברבים. חשוב להדגיש שאין מדובר במאבק אישי שלנו אלא בעניין עקרוני המתחייב מתוקף תפקידנו לשמירת טוהר המידות של מערכת המשפט ואמון הציבור בה.מערכת המשפט יקרה לכולנו ודווקא משום כך חשוב להפיק את המסקנות המתחייבות מדו"ח הנציב גולדברג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בוקר טוב אליהו ..הוא שכח שהוא שר משפטים עובד שכיר נבחר ציבור איפה היה עד היום
נבחרי ציבור לא מבינים שהם נבחרי העם להגיד את דברו ..אם היה עובד בעסק פרטי יכול היה נאמן לחכות כל כך הרבה זמן כדי להגיב בענין עקרוני חשוב זה .. יעקב נאמן אתה שר המשפטים אתה לא רואה שהכל רקוב .אתה איש תורה ואתה יודע שכמגיע השחיתות למערכת המשפט תכלה הארץ ... הגיע זמן לפעול במרץ להפשיל שרוולים ולנער את כל השחיתות ממערכת המשפט .שכבר מזמן איבדה את אמון העם ..כל שכן בתקופתך .לא השארת שום חותם של עשייה במערכת .אם אתה חושש מהמערכת שיתנכלו לך כמו פעם .אז אנא פנה מקומך לאנשים אמיצים ממך אפילו אם הם לא חכמים כמוך .מערכת המשפט זקוקה לניעור חזק ואמיתי רק ככה יכולה להחזיר את אמון העם בשופטיו .אין לי שום דבר נגד אלשייך אבל זה חלק מהניעור שצריך להיות .ואם היא שגתה בחטא היוהרה לא יקרה כלום אם היא תפרוש שנה קודם .
אלון , תל אביב  |  14.08.12