אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אקרמן: "אין סיכוי שתראו אותי בתעשייה אחרת. אפילו לא כדירקטור"

כך אמר יוסי אקרמן מנכ"ל אלביט מערכות הפורש במסיבת עיתונאים בתל אביב בה הוצג בצלאל (בוצי) מכליס שיחליפו בתפקיד

14.08.2012, 11:21 | גיא בן סימון

"אני לא מתכוון לעבוד בשום תעשייה אחרת, אני פה, אין סיכוי שתראו אותי בתעשייה אחרת אפילו לא כדירקטור", כך אמר יוסי אקרמן מנכ"ל אלביט מערכות הפורש במסיבת עיתונאים בתל אביב. "באמת ניסיתי למצוא תעשייה אחרת אבל ראיתי שאין אחת כזו חזקה כמו התעשייה הבטחונית", הוסיף בחצי הלצה. "אני לא הולך לשום מקום, אקדיש את זמני להצלחתה של אלביט ואמשיך ללוות את החברה גם לאחר החפיפה של בוצי".

כפי שנחשף "בכלכליסט", יוסי אקרמן פורש לאחר 16 שנים בכיסא המנכ"ל. בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל חטיבת היבשה, נחשף לעדשות הצלמים במסיבת עיתונאים חגיגית שלאחר הדו"חות של החברה לרבעון השני של 2012. מיקי פדרמן, יו"ר מועצת המנהלים ובעל המניות הגדול בחברה (45%), הביע התרגשות על רקע המאורע ואמר על חילופי התפקידים כי "זה כמו שאתה מחתן את הבת שלך ואתה יודע שהיא בידיים טובות. אין ספק שיוסי יהיה סגן יו"ר פעיל בחברה. יוסי יהיה חלק בקבלת ההחלטות כסגן יו"ר הדירקטוריון".

אקרמן ציין כי מדובר בפעם הראשונה בו המנכ"ל הפורש ימשיך לקחת חלק פעיל גם לאחר החפיפה. "בניגוד לחברות בהן המנכ"ל נעלם לאחר שבועיים של חפיפה באלביט מערכות זה קורה אחרת בזכות הדי.אן.איי של החברה".

 

האם ייתכן ומנהלים שהתאכזבו מהמינוי של מכליס יפרשו?

"רוב רובם של האנשים תמכו בבחירתו של מכליס לתפקיד", אמר אקרמן. "אם יש דבר אחד שאני גאה בו ברוב שנותיי בחברה זה שיצרתי את הסביבה לקבלתו של בוצי לתפקיד באהדה".

האם זה ייתכן שמנכ"ל לשעבר יסתובב בין הרגליים של המנכ"ל החדש גם לאחר החפיפה?

"במקרה כזה יש הסכמה מלאה שאני לוקח צעד אחורה. יש מנכ"ל לחברה", אמר אקרמן. "אני מקווה שנראה עלייה קלה בביצועים של אלביט בשנים הקרובות, זה שהצלחנו לשמור על הצבר זה לא מובן מאליו", הוסיף.

הכנסות אלביט מערכות ברבעון השני ירדו ב-2.1% ל-676.4 מיליון דולר וגם הרווח הנקי ירד קלות ל-38 מיליון דולר, כך עולה מדו"חות החברה לרבעון השני. במסיבת העיתונאים אקרמן הביע שבעות רצון למרות ההאטה העולמית וציין כי "למרות הירידה בהכנסות אלביט מערכות שומרת על יציבות. עם זאת, אנחנו בתהליך מאד רציני של הידוק חגורה. אם אתה לא צומח במכירות אין ספק שצריך להדק את החגורה. נוריד את משטר ההוצאות של אלביט כל עוד והמכירות לא יגדלו".

 

בצלאל מכליס (49), הצטרף לחברה בשנת 1991. הוא כיהן בתפקידי ניהול שונים בתחום היבשה והתקשו"ב של אלביט מערכות במשך כעשרים שנים, מתוכן בשמונה שנים האחרונות כמנכ"ל חטיבת יבשה ותקשו"ב של אלביט מערכות כמו גם בתפקיד סגן נשיא מטה החברה. בסיום מסיבת העיתונאים אמר, "המשימה העיקרית שלי היא להמשיך את דרכו של יוסי, לשמר את הקשר הטוב עם הלקוחות שלה להמשיך את דרכה של החברה".

 יוסי אקרמן מיקי פדרמן מיכאל בוצי מכליס ויוסי גספר במסיבת עיתונאים בתל אביב, צילום: גיא בן סימון יוסי אקרמן מיקי פדרמן מיכאל בוצי מכליס ויוסי גספר במסיבת עיתונאים בתל אביב | צילום: גיא בן סימון  יוסי אקרמן מיקי פדרמן מיכאל בוצי מכליס ויוסי גספר במסיבת עיתונאים בתל אביב, צילום: גיא בן סימון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות