אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בינת פיתחה מערכת שינוע ראשונה מסוגה בעולם צילום: אלעד גרשגורן

בינת פיתחה מערכת שינוע ראשונה מסוגה בעולם

המערכת שהוטמעה לראשונה במחצבת "אבן סיד" בעלות של 1.2 מיליון שקל תאפשר למכן את תהליך השקילה, הבקרה והפיקוח של משאיות המעמיסות חומרים

14.08.2012, 15:55 | כלכליסט
חברת בינת יישום מערכות, מקבוצת רד-בינת, פיתחה מערכת שינוע ראשונה מסוגה בעולם. התקנה ראשונה של המערכת, מבין ארבע מתוכננות במפעלים נוספים בארץ, בוצעה במחצבת "אבן וסיד" במודיעין, המספקת חומרי גלם לבנייה.

המערכת, Smart Gate, החלה לפעול בימים אלה באופן שוטף, לאחר תקופת התנסות. עלות הפרויקט, הכולל פיתוח תוכנה, מודולים מיוחדים המותאמים לדרישות וצורכי הלקוח, אספקת ציוד אקטיבית והתקנת עמדת קיוסק לשרת מקומי המנהל את השקילות במחצבה, מוערכת ב-1.2 מיליון שקל.

תהליך השינוע לאחר התקנת המערכת, נראה כך: לאחר העמסת החומר על המשאית, היא מובלת לעמדת בקרה, אשר בה הן הנהג והן המשאית מזוהים באופן אוטומטי על ידי חיישני RFID. בתום הזיהוי נדרש הנהג להזין באמצעות מסך מגע, נתונים הנוגעים לסוג החומר שהועמס ויעד הנסיעה. בסיום שלב זה, המשאית נשקלת והנהג מקבל תוך מספר שניות תעודת משלוח.

ראובן שוסטר, מנהל פרויקט, בינת יישום מערכות: "תפרנו פתרון על פי צרכים שהוגדרו על ידי מחצבת אבן וסיד ופיתחנו מערכת מדף שיכולה כעת לשרת כל מפעל ואתר העמסה באשר הוא".

לירן מוזס, מנהל תחום חשמל ובקרה, אבן וסיד: "בעבר, פעולות ההטענה והשקילה לא היו מבוקרות ונדרש צמצום משמעותי בזמני המתנה. בינת השכילה לתרגם את החזון שלנו לאמצעים טכנולוגיים ובנתה מערכת שהתאימה לנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות