אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האשמת דני דנקנר בשוחד בפרשת הולילנד: "טענה מופרכת שאין לה אחיזה במציאות" צילום: מאוראל כהן

האשמת דני דנקנר בשוחד בפרשת הולילנד: "טענה מופרכת שאין לה אחיזה במציאות"

כך טוענים סנגוריו של דנקנר, אשר נאשם בכך שהעסיק את הלוביסט מאיר רבין בעת שהיה יו"ר דירקטוריון של חברת תעשיות מלח לישראל, על מנת שישלם תשלומי שוחד ליעקב אפרתי, מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל דאז

15.08.2012, 14:12 | כלכליסט

"טענה מופרכת שאין לה אחיזה במציאות", טוענים סנגוריו של דני דנקנר, בתגובתם לאישומו בשוחד בפרשת הולילנד. דנקנר ששימש בשנות התשעים יו"ר דירקטוריון משותף של חברת תעשיות מלח לישראל, (ובמקביל כסגן יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים) נאשם בכך שהעסיק את הלוביסט מאיר רבין על מנת שישלם תשלומי שוחד ליעקב אפרתי מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל דאז על מנת לשנות ולהשביח ייעוד קרקעות בעתלית ובאילת.

רבין הוא אחיינו של אפרתי והועסק גם בידי ש"ד - עד המדינה בפרשת הולילנד. לכאורה אין קשר בין פרשת הולילנד שבה נאשמים בין היתר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ואחרים לבין פרשת תעשיות המלח. רבין – כזרועו הארוכה של ש"ד - מקשר בין הפרשות.

דני דנקנר בפתיחת משפט הולילנד, צילום: מאוראל כהן דני דנקנר בפתיחת משפט הולילנד | צילום: מאוראל כהן דני דנקנר בפתיחת משפט הולילנד, צילום: מאוראל כהן

"העסקתו של רבין, והשכר ששולם לו, אושרו כדין על ידי דירקטוריון חברת תעשיות מלח ועל ידי בעלי התפקידים הבכירים בחברה", טוענים סנגוריו של דנקנר, נבות תל-צור, יוסי בנקל ורות ליטבק בתשובתם לכתב האישום.

"קשה להשתחרר מהרושם כי אלמלא פרשת הולילנד העומדת ברקע אישום זה...לא היה מוגש כתב אישום נגד דנקנר בפרשה זו", נטען בתשובה, "תעשיות מלח הייתה באותה תקופה חברת ציבורית, היא זומנה לשימוע בעניין, על בסיס הטענות הנטענות בכתב האישום, והוחלט שלא להגיש כנגדה כתב אישום בפרשה זו, ובצדק".

לגירסת דנקנר, הראיות מלמדות שרבין העניק לתעשיות מלח טיפול מקצועי לגיטימי כלוביסט "רק כשנה וחצי לאחר תחילת הטיפול...העובדה שהכספים שולמו לרבין על ידי החברה באופן שקוף, גלוי ומתועד כנגד חשבונית שהוצאה לחברה על ידי החברה בה העוסק רבין כשכיר, שוללת את האפשרות לטעון כי נעשה ניסיון כלשהו להסוות את התשלומים ששולמו לרבין על ידי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות