אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוח בשלום על משכבך, אדובי Flash

נוח בשלום על משכבך, אדובי Flash

החל מהיום לא תתאפשר עוד התקנת תוסף פלאש בסמארטפונים וטאבלטים. אדובי לא מתאבלת על דעיכת פלטפורמת המדיה הוותיקה שלה - ותתמקד בפיתוח תוספים מבוססי HTML5

15.08.2012, 15:44 | עומר כביר
פלאש (Flash), פלטפורמת המדיה של אדובי, מגיעה לקץ דרכה: החל מהיום לא תתאפשר עוד התקנתו של תוסף פלאש על סמארטפונים וטאבלטים. בכך, מסתיים כנראה סופית המאבק המתוקשר שניהלה מפתחת פלאש, אדובי, נגד אפל  - שביקשה לקדם את תקן HTML5.

עם עליית הסמארטפונים קיוותה אדובי שפלאש יהפוך לתוסף חובה במכשירים אלה, כפי שהיה במחשבים אישיים. ואולם, לאורך השנים סירבה אפל לשלב את פלאש במכשיריה ובכך מנעה את חדירתו לאחת הפלטפורמות המרכזיות בשוק.

מנכ"ל אפל המיתולוגי, סטיב ג'ובס, היה מהמתנגדים הבולטים לפלטפורמה של אדובי. באפריל 2010 הוא פרסם מכתב פתוח באתר אפל שבו העלה האשמות קשות נגד פלאש. בין היתר, טען ג'ובס שתוסף פלאש גורם לבעיות יציבות ואבטחה במכשיר ומקצר את זמן הסוללה.

רגע הקבורה של פלאש

אדובי השיקה אמנם גרסת פלאש לאנדרואיד, אך זו לא סבלה מבאגים ובעיות. “פלאש לא יגיע במובייל לאותה תפוצה רחבה ממנה הוא נהנה במחשב האישי", הודה מהנדס בחברה בשנה שעברה.

בנובמבר שעבר הודיעה אדובי רשמית כי בכוונתה להפסיק את פיתוח גרסת פלאש למובייל. "העבודה העתידית שלנו עם פלאש למכשירי מובייל תתמקד במתן יכולות למפתחים ליצור אפליקציות להורדה באמצעות Adobe AIR", כתבה אז החברה בהודעה ששלחה למפתחים שעובדים איתה. "אנחנו לא נמשיך להתאים את פלאש מובייל בעבור דפדפנים, מערכות הפעלה או מכשירים חדשים".

וכעת מגיע רגע הקבורה: התוסף, וגם מכשירים בהם הוא תומך כיום לא יוכלו יותר להורידו ולהריצו. אדובי עצמה צפויה להמשיך ולהתמקד בין השאר בפיתוח לתקן HTML5, שמסוגל לספק את כל היכולות של פלאש ללא צורך בתוסף ייעודי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל־ 7: FLASH ללינוקס כבר מת.
אין יותר תמיכה עבור גרסאות חדשות יותר מגרסה 11.2, 11.2 זו הגרסה האחרונה ללינוקס... עדכוני אבטחה לגרסה זו ימשיכו. הבעיה נכון לעכשיו זה שנגן המדיה של קול ישראל לא פועל על לינוקס, מכיוון ויש צורך בגרסה מתקדמת יותר... עכשיו לך תסביר להם ולשכנע אותם לעבור ל־ HTML5... מאד מקווה שגם את הפלאש לדסקטופ יפסיקו לפתח, כך אף אחד לא יוכל להיכנס (בין היתר) לאתר של קול ישראל, וזו תהיה הסיבה היחידה שבה הם יהיו חייבים לעבור לפלטפורמה אחרת.
shimi810  |  27.09.12
5.
אדובי - חברה עם מוצרים טובים והנהלה אימפוטנטית!
החברה מזגזגת כל שנה ובוחרת להתמקד במשהו חדש כאשר המוצרים הקודמים נזרקים לבית קברות יחד עם הלקוחות שלו בלי לחשוב פעמיים. Flash mobile -מת! FLEX - מת! FLASH ל desktop הבא בתור! בארץ המכירות של החברה מנוהלות ע"י ערסוואת שלא יודע קרוא וכתוב! עצוב!
יוסי , מרכז  |  15.08.12
לכל התגובות