אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילת: "האפקט המלא של תהליך הארגון מחדש יגיע ב־2013"

גילת: "האפקט המלא של תהליך הארגון מחדש יגיע ב־2013"

יצרנית ציוד השידור הלווייני הציגה ברבעון השני עלייה של 4.4% בהכנסות ל־85 מיליון דולר, אך הרווח הנקי נותר נמוך והסתכם ב־900 אלף דולר בלבד. סמנכ"ל הכספים יניב ריינהולד: "יש הזדמנויות בתחום התעופה ויש לנו יתרון על המתחרות"

16.08.2012, 07:07 | ניר צליק

לפני שלושה חודשים תקף מאיר שמיר, המחזיק ב־5.4% מגילת רשתות לוויין, את הנהלת חברת ההייטק מפתח תקווה ואמר כי המנהלים שלה "לא קמים בבוקר וחושבים מה הכי טוב לבעלי המניות, וחבל שהחברה לא עושה ביזנס יותר טוב עם הידע שלה".

בשיחה על רקע פרסום דו"חות הרבעון השני של 2012 הגיב אתמול להאשמות סמנכ"ל הכספים של גילת, יניב ריינהולד, ואמר כי "אני לא מתייחס לדברי שמיר, אבל עובדתית, שער המניה שלנו בירידה והמחזורים שלנו נמוכים. אנחנו עובדים חזק מאוד על הרווחיות והיעדים אצלנו הם יעדי רווחיות".

עוד הוסיף ריינהולד: "אנחנו עושים גם מהלכים בשוק, כדוגמת סיבוב משקיעים בארה"ב וסיבוב בארץ בין המשקיעים המוסדיים השונים, ויש לנו סמנכ"ל שיווק חדש עם יכולות מוכחות בקשרי משקיעים. אנחנו עובדים קודם כל על התוצאות שלנו וזה ילך וישתפר".

גילת, המספקת ציוד שידור לווייני לתעשיות האזרחיות והביטחוניות, חזתה שהכנסותיה ב־2012 יעמדו על 340–350 מיליון דולר, אך הכנסות של 77 מיליון דולר בלבד ברבעון הראשון עוררו חשש בקרב המשקיעים בנוגע לעמידה בתחזיות השנתיות. כעת, עם פרסום תוצאות הרבעון השני, דומה שהמשקיעים יכולים להירגע מעט. ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב־85.3 מיליון דולר, עלייה של 4.4% לעומת הרבעון המקביל. אם תצליח גילת לשמור במחצית השנייה של 2012 על רמת הכנסות של 178 מיליון דולר לפחות, בדומה למחצית המקבילה, היא תוכל לעמוד בתחזיותיה, לפחות בטווח המינימום.

אלא שגילת עדיין לא מצליחה לתרגם את הכנסותיה לרווחיות משמעותית, ואת הרבעון השני סיימה ברווח נקי של 900 אלף דולר בלבד, בדומה לרבעון המקביל. לדברי ריינהולד, "מדובר ברבעון טוב יותר מהרבעון הראשון של 2012, עם שיפור בכל הפרמטרים. שינוי המבנה הארגוני של גילת שביצענו בתחילת השנה, למבנה חטיבתי, הביא לחסכונות ולאינטגרציה בינינו לבין החברות שרכשנו, ועדיין לא ראינו את האפקט המלא של האינטגרציה, שתסתיים רק במהלך 2013".

עוד ציין ריינהולד כי "גילת מתחלקת לשלוש חטיבות, צבאית, אזרחית וחטיבת השירותים. בחטיבה האזרחית היה רבעון טוב מאוד. יש לנו פרויקט באוסטרליה שבו ביצענו כבר יותר מ־10,000 התקנות של תחנות לוויין. הם מחויבים ל־20 אלף התקנות לפחות, והמספר עשוי להגיע עד ל־48 אלף התקנות. ההתקנות התקדמו בקצב מהיר משתכננו עד עכשיו".

העסקה עם החברה האוסטרלית נחתמה לפני שנה ושלושה חודשים, והיקפה עשוי להגיע לכ־120 מיליון דולר אם היא אכן תרכוש בסופו של דבר 48 אלף יחידות קצה.

לדברי ריינהולד, "ההכנסות בחטיבה הצבאית החלו לעלות. ברבעון הנוכחי כבר מכרנו ללקוחות בינלאומיים ברוסיה, סין ומקסיקו, ואנחנו עובדים חזק מאוד על חיזוק התחום הביטחוני". עוד הוסיף ריינהולד כי "יש הזדמנויות חדשות ומעניינות בתחום התעופה. עד היום רק 1,800 מטוסים הכניסו שירותי אינטרנט, והציפייה היא שעד 2016 יהיו 6,000 מטוסים כאלה ברחבי העולם, ולנו יש מערכות שאין למתחרות. גם בשוק המזל"טים יש הזדמנויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות