אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק משחררת לשוק מניות בשווי של 5.75 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

פייסבוק משחררת לשוק מניות בשווי של 5.75 מיליארד דולר

זאת כחלק מתהליך ההנפקה של הרשת החברתית הכולל הפשרת מניות בחלקים לאורך מספר חודשים. מאז החלה להיחסר במאי איבדה החברה כ-44% משוויה

16.08.2012, 09:23 | סוכנויות הידיעות

הרשת החברתית הגדולה בעולם, פייסבוק, הודיעה היום (ה') כי היא משחררת לשוק 271.1 מיליון מניות במסגרת תהליך ההנפקה של החברה במאי האחרון.

פייסבוק דיווחה על המהלך בתשקיף שהגישה לרשות ניירות ערך לפני ההנפקה אולם דחתה במספר חודשים את הפשרת המניות על מנת למנוע פיזור גדול מדי של מניות שהיה עשוי לחתוך שווי המניה.

שווי המניות שישוחררו היום לשוק מוערך ב-5.75 מיליארד דולר, לפי שער הסגירה של פייסבוק אתמול בנאסד"ק. מדובר בשווי הגדול פי 6 ממחזור המסחר היומי הממוצע של המניה.

מאז החלה להיסחר הרשת החברתית במאי איבדה המניה כ-44% מערכה, בעוד שבפייסבוק מקווים שהפשרת המניות לא יגרם למשקיעים למכור את המניות שברשותם מחשש לירידה נוספת בשווי המניה.

שווי פייסבוק נכון להיום עומד על 51.2 מילארד דולר, בעוד שמאז ההנפקה איבדה החברה 40 מיליארד דולר משוויה. "חלק מהירידה בשווי המניה של פייסבוק מאז ההנפקה מיוחס לציפייה של המשקיעים להפשרה של עוד מניות, על כן לא בטוח שנראה ירידה חדה בשווי המניה בימים הקרובים", כך לפי מארק הארדן, אנליסט בג'יי.פ מורגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות