אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר אדלשטיין: על אפל להסיר את "הפרוטוקולים של זקני ציון" מאייטיונס

השר אדלשטיין: על אפל להסיר את "הפרוטוקולים של זקני ציון" מאייטיונס

שר ההסברה, ואיתו מספר רבנים באירופה ובישראל התרעמו על הגירסה הדיגיטלית של הספר האנטישמי. מפיצי האפליקציה, מצידם, טוענים שהיא נועדה ללמד את העולם על הספר הגזעני, כדי שניתן יהיה להוקיע אותו

16.08.2012, 12:30 | הראל עילם

תיאוריית הקונספירציה הוותיקה והספר "הפרוטוקולים של זקני ציון" ממשיכים לצוץ בקהילות אנטישמיות - ועכשיו גם באייטיונס, כאפליקצייה לאייפון ולאייפד שנמכרת ב-99 סנט. נציגי הרבנות האירופאית, ואיתם שר ההסברה יולי אדלשטיין, הגישו מחאה רשמית לאפל בדרישה להסיר את האפליקציה.

ככל הנראה שמפיצי האפליקציה לא מעודדים אנטישמיות - החברה, Imind, יוצרת ספרים דיגיטליים ופיתחה בין השאר גם אפליקציות על חייו של מהטמה גנדי וארגוני הטרור האיריים.

ב-2009 אפליקציה דומה ניסתה להפיץ את מיין קאמף באפסטור, אבל הוסרה בתוך מספר שעות. ב-2011, אפל גם הסירה אפליקציה משעשעת שכללה מאגר של סלבריטאים יהודיים וכן אפליקציה שקראה לאינתיפדה שלישית.

אפליקציית "הפרוטוקולים של זקני ציון" אפליקציית "הפרוטוקולים של זקני ציון" אפליקציית "הפרוטוקולים של זקני ציון"

שר ההסברה יולי אדלשטיין הכריז שעל אפל להסיר את האפליקציה: "הם אוסרים על פורנוגרפיה ברשתות שלהם, הם צריכים גם לאסור על גזענות". הרב פנחס גולדשמיט, הרב של מוסקבה וראש הרבנות האירופאית, אמר כי אין להפיץ תכנים כה אלימים באפליקציה סלולרית והגדיר זאת כ"מסוכן ובלתי נסלח". "אפליקציות הן לא כלי בידי היסטוריונים, הם אמצעי להפצת תכנים" הסביר גולדשמיט.

מהמפלגה הנאצית ועד למדינות ערב

הפרוטוקולים המיוחסים ליהודים וליהדות החלו להופיע בשלהי 1870, ובגרסתם הנוכחית עם תחילת המאה ה-20. מאז הם הופצו ברחבי העולם והיו כלי בידי המפלגה הנאצית. הפרוטוקולים מתארים קונסיפירציה סודית של קבוצות יהודיות להשתלט על מוקדי כוח ולבסוף על העולם, ומזכירים סיפורי קונספירציות דומים שהופנו כלפי ארגונים כגון הטמפלרים, הישועים, הבונים החופשיים והאילומינטי.

במספר מדינות ערביות וארגונים אנטישמיים הפרוטוקולים גם הופצו כספר מודפס לכל דבר, וישנם לא מעט קבוצות שנאה המפרסמות את הפרוטוקולים ברחבי הרשת. זאת למרות שהקונספירציה הופרכה עשרות פעמים על ידי חוקרים, עיתונאים, היסטוריונים, אנשי דת ומדענים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
נראה שהשר החשוב לא טרח לקרוא מה אמרו הקונים של הספר...
Customer Reviews GArbage by Big Champ06 I want my money back...this is a hoax!! Why would I pay for seven pages of nothing ...scam scam scam..ibooks should be ashamed of having this peice of crap listed as a book!!! DON'T BUY THIS SCAM! by tarek307 I was looking for the actual book, being its real or just a conspiracy theory doesn't matter..This FAKE book I just bought here is just a 7 page garbage rebuttal to the actual book..so u just took my $$ for what? boo! by Jason Frye I wanted to read the propaganda to study anti-semitism as a phenomenon, and this wasn't it. i want my money back
tangent , נשר  |  16.08.12
6.
אסור להגביל את חופש הביטוי
הגבלת חופש הביטוי היא דבר מסוכן ,ראו מה קרה בפוליטיקה הישראלית בה פסלו את מפלגתו של הרב כהנא שתמך בטרנספר ,ובמקום קיבלנו מפלגות אחרות שתומכות בטרנספר(כמו חד"ש בל"ד ). גבולות חופש הביטוי הם רק בעיני המתבונן: ב2005 אף אחד לא חשב להוציא את קדימה אל מחוץ לחוק בגלל הטרנספר שביצעה בתושבים היהודים של רצועת עזה. גם אם החמאס או הkkk יוציא אפליקציה אסור להגביל זאת.
סקינסי , בריסטול  |  16.08.12
4.
הצעה מטומטמת שתביא לתוצאה הפוכה - הפרי האסור הוא המפתה ביותר
כל עוד כל אחד יכול למצוא בקלות את הספר המפגר הזה (תחשבו על זה - אלה עלילות דם שנכתבו כבר לפני 150 שנה) הוא לא יעניין הרבה אנשים, בטוח לא אנשים חכמים ובעלי השפעה. אם ייווצר באזז סביב זה שיהודים רוצים לאסור את הספר, תיווצר תחושה שיש לנו מה להסתיר וזה רק יעלה את האפיל של הספר ואת הקונספירציות האנטישמיות. זהו שר שלא מבין את הבסיס להסברה - לרוב כדאי לשתוק ולא למשוך תשומת לב מיותרת כלפי אלו שיוצאים נגדך
יונתן , גבעתיים  |  16.08.12
לכל התגובות