אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים דירה במחיר למשתכן? סעו ליקנעם עלית צילום: יריב כץ

רוצים דירה במחיר למשתכן? סעו ליקנעם עלית

מכרז מחיר למשתכן ל-182 יחידות דיור יוזיל את מחירי הדירות ב-186 אלף שקל ל-700 אלף שקל; הקריטריונים לרכישת דירה יעניקו ניקוד נוסף לחיילים משוחררים

16.08.2012, 14:02 | דותן לוי

מכרז מחיר למשתכן ל-182 יחידות דיור ביקנעם עלית יוזיל את מחירי הדירות ב-186 אלף שקל כך עולה מבדיקת התוצאות שנמסרו היום (ה') על ידי משרד השיכון.

מדובר בהנחה של 23% שתינתן לזכאים וזאת בהשוואה למחירי דירות חדשות ביישוב. הדירות ממוקמות בשכונה החדשה 'שער הגיא' ויימכרו במחיר ממוצע של פחות מ-720 אלף שקל. לפי נתוני משרד הבינוי והשיכון על בסיס עסקאות שהתבצעו בחודשים האחרונים ביקנעם עילית, מחיר דירה חדשה בשטח דומה עמד על כ-906 אלף שקל בממוצע (ואף יותר מכך במהלך 2011).

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, צילום: אריאל בשור שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס | צילום: אריאל בשור שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, צילום: אריאל בשור

מדובר במכרז אשר יעניק ניקוד נוסף ליוצאי צבא במכרזי מחיר למשתכן. ההרשמה לזכאים צפויה לאחר חתימת החוזים וקבלת היתרי בנייה. כרגע נמצאים באוויר מכרזים נוספים של מכרזי מחיר למשתכן עם הנחות של 50% על הקרקע במספר ערים באזורי הביקוש - במודיעין, ראש העין ובנשר, כאשר בקרוב יצאו מכרזים בערים נוספות. בכל הערים הללו צפויות על פי ההערכות הנחות משמעותיות על הדירות לזכאים, שעשויות להגיע למאות אלפי שקלים לדירה. בנוסף, בימים האחרונים יצאו לראשונה בתולדות המדינה מכרזים לדיור להשכרה לטווח ארוך במחיר מפוקח, כשעד כה התפרסמו מכרזים במודיעין ובבאר שבע.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה לתוצאות המכרזים: "אנו מברכים על התוצאה. המאמץ להוזלת מחיר הקרקע, לאחר מאבק ארוך, מוכיח את עצמו. אנו נמשיך בדרך זו. אין ספק שזה ישפיע על מחירי הדיור באזור וכך צפוי גם בערים הנוספות באזורי הביקוש בהם יסגרו בקרוב מכרזי מחיר למשתכן נוספים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
אתמול הייתי הכנס דיור למשתכן ביקנעם...נגמר באכזבה גדולה!!!!!
ממש לא מחיר למשכן. פשוט עבודה בעניים. מוכרים יקר רק דירות קטנות מאוד כך שהעלות נמוכה יותר אך המחיר למטר נותר גבוה מאוד. דירת 70 מטר מתחילה מ 690 אלף ש״ח וזה 3 חדרים שזה אומר חדרים קטנטנים. ובפרויקטים דירות 4 חדרים של כ 90 מטר בלבד וזה במחיר של החל מ 780 אלף ש״ח וזה מחיר למשתכן. אני יכול לומר שהערב נגמר בפיצוץ לקול צעקות רמות מצד הקהל ואכזבה תוך עזיבת אנשים את המקום בתוך הדברים של הקבלנים והנואמים מכך שלא ניתנה כאן שום בשורה לצעירים. עצוב מאוד. אנשים לא מסוגלים לקנות דירות ראויות במחיר סביר. דירת 70 מטר לא מתאימה למשפחה צעירה עם יותר מילד אחד. כנראה שאנשים פשוט צריכים להמתין להתרסקות שוק בנדלן.
גלילי , עמקים  |  07.02.13
לכל התגובות