אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוגמנית תובעת 23 מיליון דולר מוולוו: "הציגה אותי כנערת ליווי"

דוגמנית תובעת 23 מיליון דולר מוולוו: "הציגה אותי כנערת ליווי"

קרולין ג'יילס טוענת כי יצרנית הרכב השתמשה בתמונה שלה במודעה עם כיתוב שהזמין את הקוראים "לבלות לילה עם דגם שבדי לבחירתם"

16.08.2012, 16:27 | סוכנויות הידיעות
דוגמנית תובעת את וולוו לאחר שהשתמשה בתמונות שלה בפרסומות בטענה שיצרנית הרכב השבדית גרמה לה להיראות כמו נערת ליווי, כך על פי מסמכים שהוגשו לבית המשפט.

קרולין ג'יילס (30) טוענת כי תמונה שצולמה במיוחד לפרסום דגם 40S של וולוו הופיעה במודעות למוצרים שונים – מתיירות ועד להשכרת רכב ב-25 מדינות שונות לפחות, ללא הסכמתה. ג'יילס תובעת מוולוו, הרץ ומסוכנות הדוגמניות פורד מודלס פיצויים בהיקף 23 מיליון דולר. "שילמו לי 2,000 דולר עבור שימוש בלתי מוגבל בתמונה לפרסום מודל 40S", אמרה ג'ילס לחדשות רשת ABC.

לדבריה, השימוש הפוגעני ביותר בתמונה היה לאתר שידוכים אוסטרליה שקידם לילה של בילוי חברתי בחסות וולוו. אתר האינטרנט fastimpressions.com הזמין רווקים ורווקות "לבלות לילה עם דגם שבדי לבחירתם". במודעה צוין כי
מדובר בדגמים שבדיים (באנגלית ניתן לקרוא זאת גם כ"דוגמניות שבדיות"), ולאחר מכן נכתב כי הם מגיעים בדמות ארבע מכוניות מרהיבות.

ולוו פרסמה הצהרה שלפיה מדובר במשחק מילים, וכי ה"דגמים השבדיים הסקסיים" הם למעשה מכוניות, לא נערות ליווי. סוכנות הדוגמניות פורד וחברת הרץ סירבו למסור תגובה.

ג'יילס לא מוכנה לקבל את הטיעון שמדובר במשחק מילים. "קראתי את זה לפחות פעמיים לפני שקלטתי מה הם אומרים שם", אמרה. ג'יילס טוענת בכתב התביעה כי המודעה עוצבה כך "שייראה כאילו היא נערת ליווי, עם קונוטציות ורמיזות מיניות קיצוניות".

ג ג'יילס. "במודעה יש רמיזות מיניות" ג

בוולוו טוענים כי ג'יילס חתמה על חוזה שמעניק לחברה זכויות "לשימוש חופשי בתמונות בדפוס ובאינטרנט בכל העולם ולזמן בלתי מוגבל". ג'יילס חולקת על כך, וטוענת כי "המוצר הוא וולוו 40S. לא אמרתי שוולוו יכולים להשתמש בתמונה שלי לכל דבר שקשור אליהם עד סוף חיי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
נדפקתם כולכם
זה אולי לא שווה 23 מליון דולר אבל זה בהחלט שווה תביעה (מאחר והם לא מוכנים להסיר את הפרסומת או להתנצל). אם הם היו מחליטים לכתוב "זונה" על התמונה ולפרסם בכל הארץ?... ה"חוזה" הזה דרקוני בטירוף, ולא אמור להיות קביל בכלל. לא כל דבר שבנאדם חותם עליו גם תופס באמת משפטית. המודעה אכן מוציאה לה שם רע למדי, ומבזה (כן, אפשר לבזות גם את "אלו שמוכרות את גופן"), וראוי לקבל פיצוי כאן.
תןמאש  |  16.08.12
לכל התגובות